• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Keičiasi biuro nuomininkų poreikiai
  Vilniuje jau antrus metus iš eilės verslo centrų užimtumas siekia rekordines aukštumas, kurių nebuvo nuo 2007 metų. Nors pernai Vilniuje duris atvėrė keturi nauji verslo centrai, o bendras biurų plotas išaugo 14 tūkst. kvadratinių metrų, A ir B+ klasės verslo centrų vakansija sostinėje nesiekia net 2 %.
   
  „Kaip 2013 metais, taip ir 2014-aisiais biurų paklausos augimą skatino gerėjanti šalies ekonomika, naujų tarptautinių įmonių atėjimas į Lietuvą ir verslo plėtra”, – teigia įmonės „Eika” Turto valdymo departamento direktorė Viktorija Orkinė. 
   
  Pastebima tendencija, kad įmonės yra linkusios skirti daugiau lėšų nuomojamoms patalpoms ir keliasi iš B klasės verslo centrų į A ir B+ klasės biurus. Pavyzdžiui, beveik visos naujai į „Eikos verslo centrą“ atsikėlusios įmonės prieš tai buvo įsikūrusios B klasės verslo centruose.
   
  „Į naujas patalpas persikeliančios įmonės daugiau investuoja į jų įrengimą ir biuro baldus. Daugiau dėmesio skiriama darbuotojų patogumui: įrengiamos dviračių saugyklos, dušinės, taip pat didesnės virtuvėlės bei darbuotojų laisvalaikio zonos, kurioms atiduodamos patraukliausios patalpos, pavyzdžiui, su gražiausia panorama. Anksčiau šis vaizdas, tikėtina, būtų vadovybės ar direktoriaus kabineto vieta“, – nuomos pokyčius vardija „Eika“ atstovė. „Populiarėjant atviro tipo biurams, aktualūs tampa nedideli pasikalbėjimo kambariukai – „būdelės”.
   
  Labiausiai pastebimi pasikeitę nuomininkų poreikiai. Rinkoje dominuoja didesnių biurų paklausa, kurių plotas sudaro nuo 500 iki 2000 kvadratinių metrų.Pagrindinis reikalavimas – kuo didesnis tipinis aukšto plotas, todėl ši tendencija atsispindi ne tik statomuose, bet ir projektuojamuose verslo centruose. Svarbūs išlieka ir kiti kriterijai, tokie kaip biuro vieta, išvystyta  infrastruktūra šalia verslo centro bei išlaikymo sąnaudos.
   
  Iki 2015 metų vidurio Vilniaus A ir B+ klasės verslo centrų vakansija ir toliau išliks minimali. Šiuo metu daugiausiai migruoja mažos, iki 150 kv. metrų patalpas nuomojančios įmonės, o didžiosios įmonės jau persikėlė arba laukia kol galės persikelti į naujus verslo centrus. Daugiau pokyčių biurų rinkoje atsiras po 2015 metų vidurio, kai bus baigti šiuo metu statomi verslo centrai – „Quadrum“, „K29“, „Uniq“, „Premium“,  „Vertingis“.
   
  Atsidarius naujiems verslo centrams, tikėtina, kad vakansija kurį laiką padidės visuose verslo centrų segmentuose, tačiau ilgesnėje perspektyvoje A ir B+ klasės laisvų biuro patalpų skaičius mažės ir stabilizuosis. Tuo tarpu B klasės verslo centrams vakansiją mažinti bus sudėtingiau. Anksčiau pastatyti A ir B+ biurų pastatai siekdami išlaikyti dabartinę klasę turės investuoti į sistemų patobulinimą ir modernizavimą. Priešingu atveju palaipsniui mažėjanti „senųjų“ verslo centrų vertė atsispindės ir biurų nuomos kainose. Taip pat didelę įtaką turės ir valdytojo sugebėjimas greitai reaguoti į nuomininkų problemas bei sugebėjimas palaikyti gerus santykius su jais.
   
  „Pavyzdžiui, 2014 metais „Eikos verslo centre“ 86 % sandorių sudarė sutarčių pratęsimas su esamais nuomininkais ir 14 % naujų nuomos sutarčių pasirašymas, skaičiuojant nuomojamą plotą. Turime ir tokių įmonių, kurios pas mus yra nuo pat verslo centro atidarymo pradžios 2003 ir 2006 metais. Kaip vieną iš pagrindinių priežasčių, kodėl įmonės pratęsia sutartis ir lieka mūsų verslo centre, įmonių vadovai ir darbuotojai nurodo draugiškus santykius su valdytoju, greitą reagavimą į iškilusias problemas, solidžią verslo aplinką, didelę automobilių stovėjimo aikštelę, puikią vietą mieste bei erdvų vaizdą pro langus į šalia esančią Nerį ir senamiestį.“, – teigia „Eika“ atstovė.
   
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį.
   
   
  Daugiau informacijos:
  Viktorija Orkinė
  UAB „Eika“ Turto valdymo departamento direktorė
  Tel. +370 5 251 4 252Mob. +370 686 96407El. p. v.orkine@eika.lt
  www.eika.lt