Vaiko kambaryje dažniausiai tamsu, svetainėje netelpa pagrindinis akcentas – sofa-lova, o virtuvėje stalas užima daugiau vietos, nei planavote. Tai situacijos, su kuriomis dažnai susiduria naujakuriai.
Nors kiekvienas pirkėjas stengiasi pasirinkti tinkamiausią variantą, deja, sunku įvertinti visas aplinkybes, kai daugiabutis dar net nepradėtas statyti arba tik pradėję kilti jo pamatai.
„Pirkėjams sunkiausia įvertinti būsimą erdvę – ar kambaryje bus pakankamai vietos sofai, ar vonioje tilps skalbyklė. Su virtualios realybės kūrėjais ir ekspertais sukūrėme naujos kartos įrankį, kuris būsto ieškotojams leis įvertinti būsimų namų erdvę, išsirinkti tinkamą interjerą ir pabandyti išdėstyti baldus“, – sako Robertas Dargis, nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ valdybos pirmininkas.
Iki vasario 10 dienos, penktadienio, EIKA VR paslaugą galima išbandyti sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“, o vėliau – įmonės biure.
Nekilnojamojo turto specialistai pateikia keturis žingsnius renkantis būstą, kuriuos pamiršta įvertinti naujakuriai.
Šviesa kambaryje
Mokate didelę sąskaitą už elektros energiją, nes nuolat gyvenate su įjungtu apšvietimu? Vadinasi neįvertinote buto apšvietimo.
Vienas iš esminių kokybiško gyvenimo komponentų – pakankama insoliacija, arba, kitaip tariant, natūralus apšvietimas.
Jei būstas dar nepastatytas, keblu įvertinti, kiek natūralios šviesos pateks į kambarius. Tuo tarpu virtualios realybės technologija pirkėjui leidžia nustatyti, kiek natūralios šviesos pateks į būsimą butą, kaip ji pasiskirstys patalpose. Žmogui nebereikia stovėti realiame bute, žiūrėti į tuščias sienas ir bandyti įspėti, ar kambarys bus šviesus ar tamsus.
Vaizdas pro balkono langą
Nusipirkote nuosavą būstą, įsikūrėte, tačiau visiškai neįsivaizduojate, koks vaizdas bus pro balkono langą? Ar pro jį matysis tolumoje esantis miškas?
Jei nuspėti buto apšvietimą galima analizuojant bendruosius statybų planus, pažvelgti pro dar tik statomo daugiabučio langus – sudėtingiau. Tačiau nėra neįmanoma.
Užsidėjęs virtualios realybės akinius, pirkėjas gali pažvelgti pro langą ar išeiti į balkoną. Iš jo atsiveria realus vaizdas, kurį gyventojas matys iš savo būsto.
Apdaila: parduotuvėje – vienaip, virtuvėje – kitaip
Parduotuvėje išsirinktos plytelės visiškai netinka mažai vonios erdvei? Švelni pastelinė persiko spalva svetainėje tapo akį rėžiančia oranžine siena?
Parduotuvėje rinkdamiesi plyteles ar dažų spalvą, iš mažo fragmento turite nuspręsti, kaip tai atrodys namie. Dar sunkiau tampa bandant įvertinti, kaip vienas ar kitas dekoro sprendimas derės prie kitų, kaip pasirinkti skirtingus apdailos derinius.
Virtuali realybė, priešingai, leidžia išmėginti daug skirtingų spalvinių derinių ir buto interjero variacijų bei matyti visumą.
Skaičiais išreikštas būsto plotas gali klaidinti
Vaiko kambaryje planavote pastatyti ir rašomąjį stalą, ir spintą, tačiau galiausiai vos tilpo lova?
Kiekvienas žmogus erdvę suvokia subjektyviai. Pirkdamas būstą vartotojas tikisi, kad vaikų kambarys bus gausiai apšviestas, o lova neužims viso miegamojo ploto. Tačiau skaičiais išreikštas buto plotas gali klaidinti. Todėl prieš perkant butą ar namą svarbu žinoti, kaip bus išdėstytos funkcinės erdvės ir ar jos atitiks lūkesčius.
Vienas iš svarbiausių virtualios realybės pranašumų – realus erdvės pojūtis. Pirkėjas gali matyti, koks erdvus bus valgomasis, ar pakaks augančiam vaikui ploto, kai kambaryje bus pastatyti baldai. Virtualioje realybėje būsimas naujakurys gali pasitikrinti, ar taip įsivaizduoja savo namus.
Iki vasario 10 dienos EIKA VR paslaugą gali išbandyti PLC „Panorama“ lankytojai. Nuo vasario 13 d. apžiūrėti butus virtualioje realybėje bus galima ir įmonės biure.
Daugiau informacijos:
Jorūnė Juodžbalytė
Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
UAB „Eika“
Tel. +370 520 45809
Mob. +370 686 80126
El. paštas: jorune.juodzbalyte@eika.lt