• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Klaipėdoje populiariausi mažesni biurai
  Klaipėdos komercinių patalpų rinka skiriasi nuo Vilniaus ir Kauno, pirmiausia, dėl mažesnių, iki 100 kv. metrų ploto biurų populiarumo, taip pat dėl naujų ir funkcionalių biurų stygiaus. Pasak nekilnojamojo turto ekspertų, uostamiesčio skirtumus lemia tai, kad vidutinis biuro darbuotojų skaičius trečiame pagal dydį Lietuvos mieste yra beveik penkis kartus mažesnis nei Vilniuje.
   
  „Dėl uostamiesčio rinkos ypatumų skiriasi ir nekilnojamojo turto plėtotojų investicijos. Klaipėdoje rečiau statomi dideli verslo centrai, kuriuose projektuojamas kuo didesnis aukšto plotas. Dažniausiai pasirenkamas formatas – kompaktiškas iki 5 tūkst. kv. metrų ploto verslo centras, kuriame paprasta suprojektuoti nedideles biuro patalpas, atitinkančias klaipėdiečių verslininkų poreikius“, – teigia įmonės „Eika“, kuriai uostamiestyje priklauso „Baltijos verslo centras“, nuomos vadovas Ramūnas Padelskas. 
   
  Pasak nekilnojamojo turto eksperto, Klaipėdoje dažniausiai ieškoma kokybiškai įrengtų ir funkcionaliai suprojektuotų biurų, kurių plotas 30-50 kv. metrų. Nuomininkams itin aktualus racionalus biuro eksploatacinių sąnaudų valdymas, bet tik nedidelė dalis verslo centrų gali pasiūlyti individualią patalpų šildymo, elektros ir vandens apskaitą. Nuomos vadovas įspėja, kad būtent bendra eksploatacinių sąnaudų apskaita verslo centruose padidina sąnaudas biuro nuomininkui. Tokių centrų, dažniausiai senos statybos, valdytojai vilioja įsikurti mažesne nuomos kaina, tačiau tik retais atvejais sutaupoma.
   
  Klaipėdiečiai, lyginant su sostinės verslininkais, dažniau nori tapti ir biuro savininkais, todėl įmonė „Eika“, valdanti „Baltijos verslo centrą“ uostamiestyje, siūlo savo klientams išperkamąją biuro nuomą. „Tai saugus variantas, kadangi nuomininkai turi galimybę net du metus išbandyti biurą mokėdami nuomą, o po dviejų metų apsispręsti ar įsigyti biurą, ar tęsti nuomą. Išperkamosios nuomos atveju, biuro nuomininkas nepraras du metus mokėto nuomos mokesčio. Taip patišperkamosios nuomos sutartis yra puiki alternatyva banko paskolai,“ – teigia R. Padelskas.
   
  „Baltijos verslo centras“ taip pat pasirenkamas kaip investicinis objektas – įsigyjamos biuro patalpos kartu su nuomininku. Investuotojas kas mėnesį gauna nuomos mokestį, kurį moka biuro nuomininkas.„Patrauklu tai, kad investuotojui nereikia ieškoti nuomininko. Parduodame jau išnuomotus biurus. Nuomos sutartys yra ilgalaikės, tad naujam patalpų savininkui nereikia jaudintis dėl investicijų grąžos“, – teigia „Eika“ atstovas. Taip pat siūloma ir turto valdymo paslauga, tad investuotojas tiesiog gauna pajamas, jam nereikia rūpintis eksploatacinių mokesčių apskaita ar patalpų priežiūra.
   
  Apie įmonių grupę „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė EIKA yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3000 butų ir 270 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eikos namai Pilaitėje“.
   
  Daugiau informacijos:
  Ramūnas Padelskas
  Nuomos vadovas
  Mob. +370 618 21260
  El. p. ramunas@eika.lt
  www.eika.lt