• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Kuriame Vilniaus rajone lengviausia susirasti butą?
  Pašilaičiai, Naujamiestis, Pilaitė, Fabijoniškės, Senamiestis – kuriame iš šių Vilniaus rajonų lengviausia susirasti būstą? Nekilnojamojo turto specialistai pataria, jog svajojantys apie naują butą, lengiau jį rastų, jeigu žvalgytųsi toliau nuo centro esančiuose rajonuose, o ketinantys pirkti senesnį – ieškotų  centre ir senamiestyje.
   
  Pasak Evaldo Narbuntovičiaus, nekilnojamojo turto skelbimų portalo Domoplius.lt projekto vadovo, šiuo metu senos statybos butą lengviausia rasti Vilniaus senamiestyje ir netoli nuo jo esančiame Naujamiesčio rajone. “Naujamiestyje naujakurių šiuo metu laukia 353, o senamiestyje 277 senesnės negu 2 metai statybos butai. Tokių butų pasiūla toliau nuo centro esančiuose rajonuose – net keturis kartus mažesnė. Pavyzdžiui, Fabijoniškėse – 78, Pilaitėje – 61, Šeškinėje – vos 22”, – lyginaE. Narbuntovičius.
   
   
   
   
  Įmonės “Eika” plėtros direktorius Domas Dargis pastebi, kad būtent centrinėje miesto dalyje – Žvėryne ir Senamiestyje – jaučiamas didžiausias naujos statybos būsto poreikis. “Šiuose rajonuose nauji projektai realizuojami itin greitai, kadangi potencialūs pirkėjai stebi naujos statybos butų pasiūlą ir reaguoja greitai. Spartesnę nekilnojamojo turto projektų plėtrą Žvėryne stabdo labai mažas sklypų pasirinkimas, o senamiestyje – architektūriniai, kultūros paveldo ir kiti ribojimai”, – teigia D.Dargis. Vilniaus centre naujų butų pasiūla itin maža: senamiestyje parduodami 53, Užupyje 26, o Žvėryne vos  14 naujos statybos butų.
   
  Domoplius.lt projekto vadovas E. Narbuntovčius pastebi, jog iš visų Vilniaus rajonų butų pasiūla išsiskiria Pašilaičiai. Šiame rajone, lyginant su kitais, yra didžiausia tiek naujų, tiek senesnių butų pasiūla. Šiuo metu čia parduodama net 273naujos statybos ir 181 senos statybos butų.
   
  “Eika“ plėtros direktorius pastebi, kad Vilnius plečiasi į Šiaurę ir Šiaurės vakarus – šioje sostinės pusėje vyksta intensyviausios naujų namų statybos. Pašilaičiuose šeimininkų jau laukia 296 nauji butai, Bajoruose – 201, Pilaitėje – 185, nauji butai.
   
   
  Netolygiai sostinės rajonuose pasiskirsto ir naujų bei senesnių butų kainos. Didžiausias kainų skirtumas tarp naujų ir senų butų – senamiestyje. Remiantis Domoplius.lt duomenimis, šiuo metu senamiestyje parduodamų senos statybos 2 kambarių buto vidutinė kaina siekia 399 tūkst. litų, o naujo buto – apie 527 tūkst. litų.
   
  Kaip patebi E. Narbuntovičius, toliau nuo centro esančiuose rajonuose kainų skirtumas mažėja. Pavyzdžiui, mažiausias skirtumas Vilniuje tarp naujo ir senesnio butų kainų yra Fabijoniškėse. 2 kambarių buto kainų skirtumas yra tik apie 9 tūkst. litų. Naujo buto vidutinė kaina šiame rajone yra 205 tūkst. litų, seno – 196 tūkst. litų.
   
   
   
  Apie Domoplius.lt
  Nekilnojamojo turto skelbimų portale Domoplius.lt, remiantis „GemiusTraffic“ duomenimis, per mėnesį vidutiniškai apsilanko daugiau kaip 264 tūkst. lankytojų. Šiuo metu portale paskelbta daugiau nei 89 tūkst. nekilnojamojo turto objektų, parduodamų už 28,5 mlrd. litų.
   
  Apie įmonių grupę  „Eika“
   
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį.
   
  Daugiau informacijos:
   
  Evaldas Narbuntovičius
  Domoplius.lt projekto vadovas
  Mob. tel. +370 682 54 351
  El. paštas: evaldas.narbuntovicius@plius.lt
  www.domoplius.lt
   
  Domas Dargis
  „Eika” plėtros direktorius
  Tel. +370 5 2514 253
  Faksas +370 5 2514 256
  El. paštas: domas@eika.lt
  www.eika.lt