• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Lietuviai televizorių žiūri dažniau nei bendrauja su šeima
  Populiariausias lietuvių užsiėmimas namuose – žiūrėti televizorių. Šiai veiklai jie skiria daugiau laiko nei bendravimui su namiškiais, knygų skaitymui ar sportui. Tą parodė rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanijosSpinter tyrimairugsėjį atliktas reprezentatyvus tyrimas, kurį incijavo nekilnojamojo turto plėtros įmonė Eika.
   
  Tyrimo metu buvo klausiama, ką lietuviai dažniausiai veikia namuose, kiek laiko skiria šeimai ir namams. Net 62 proc. respondentų prisipažino, kad laisvu metu įsijungia televizorių, o šeimai laisvą laiką skiria mažiau nei pusė – 46 proc. – apklaustųjų.
   
  „Dauguma lietuvių namus pirmiausia suvokia kaip erdvę, kurioje galima atsipalaiduoti ir pailsėti. Kitaip tariant – namai yra vieta, kur gali tiesiog nieko neveikti. Todėl televizoriaus žiūrėjimas yra toks populiarus. Visgi stebina tai, kad neretai televizorius užima didžiąją laisvalaikio dalį. Tą dalį, kuri galėtų būti skirta geriausiems vakaro pašnekovams – šeimos nariams“, – sako Martynas Žibūda, „Eika“ plėtros direktorius.
   
  Psichoterapeutas Olegas Lapinas sako, kad televizoriaus žiūrėjimas – lyg transas, į kurį žmogus pasineria ieškodamas vidinės ramybės.
   
  „Mūsų protėviai žiūrėjo į laužo liepsnas oloje, o mes žiūrime į ekranus. Įsijungiame filmą, žaidžiame kompiuteriu ar nieko negalvodami spaudome distancinį pultą ir keliaujame kanalais. Tai lyg ėjimas į transą, kuris kartais padeda atkurti vidinę pusiausvyrą, bet dėl šio įpročio ilgainiui gali kentėti šeima, namai“, – sako O. Lapinas.
   
  Pasak jo, labiausiai namiškiams patinka neplanuotos akimirkos, pavyzdžiui, kai namuose dingsta elektra. Tada jie atranda vienas kitą iš naujo. Sėdi žvakių šviesoje, kalbasi, po daugelio metų neretai pirmą kartą kartu. Yra šeimų, kurios vakarais vis dar žaidžia stalo žaidimus, tačiau, kaip sako psichoterapeutas, tokių šeimų mažėja.
   
  „Daugumai žmonių tiesiog nelieka laiko aktyviam poilsiui. Jeigu žmogus namo grįžta 18–19 val., jis spėja tik pavakarieniauti, susitvarkyti ir trumpai pabendrauti su šeima. Todėl lapkričio 20-osios, Namų dienos, popietę ne tik kviečiame būti su šeima namuose. Norime atkreipti dėmesį ir į žmonių laisvalaikį, į kokybišką laiko leidimą namuose. Juk namai suteikia energijos ir jėgų. Juose randame šilumą ir vidinę ramybę, kurią visi branginame. Kviečiame darbdavius bent vieną kartą per metus savo darbuotojams pasiūlyti namo grįžti anksčiau – 15 valandą“, – sako M. Žibūda.
   
  Vyrų ir moterų įpročiai namuose skiriasi. Kaip rodo „Eikos“ inicijuoto tyrimo rezultatai, televizorių šiek tiek dažniau žiūri vyrai (66 proc.) nei moterys (58 proc.). Vyrai daugiau laiko praleidžia ir žaisdami kompiuteriu.
   
  Tyrimas parodė, kad namuose kompiuterinius žaidimus žaidžia 29 proc. lietuvių, o knygas skaito apie 16 proc. apklaustųjų. Apie 43 proc. lietuvių laiką skiria namams tvarkyti, 39 proc. – vakarienei ruošti. Sportuoja namuose tik 10 proc. Lietuvos gyventojų.
   
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių gupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovavimo patirtį.
   
   
  Daugiau informacijos:
  Raimonda Janušonytė
  Rinkodaros vadybininkė
  Tel. +370 616 58076
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. raimonda@eika.lt
  www.eika.lt