• Titulinis
  • Grupės naujienos
  • Maži biurai sunkmečiu – nuomotis ar pirkti?
    Maži biurai sunkmečiu – nuomotis ar pirkti?
     
    Nors gyvenamųjų būstų rinką lėtėjanti ekonomika palietė gerokai skaudžiau, sunkmetis neaplenkė ir komercinio nekilnojamojo turto sektoriaus. Įmonėse sumažėjus darbuotojų skaičiui, o dažnai ir ėmus taupyti patalpų sąskaita, vis labiau jaučiamas mažesnių biurų poreikis. Ši tendencija, anot specialistų, ypač jaučiama konservatyvesnėje Klaipėdos biurų rinkoje, kur mažų biurų poreikis visuomet buvo didesnis.
     
    Klaipėdiečiai nori mažesnių biurų
     
    Pasak UAB „Eika” Plėtros projektų vadovės Vidos Minkštimienės, uostamiesčio biurų rinka gerokai skiriasi nuo, pavyzdžiui, Vilniaus. „Klientai čia visuomet buvo linkę rinktis patogius, bet mažesnius biurus – juk vidutiniškai net tos pačios kompanijos biuro darbuotojų skaičius trečiame pagal dydį Lietuvos mieste yra beveik 5 kartus mažesnis nei Vilniuje”, – teigia specialistė.
    Klaipėdoje, ypač pastaruoju metu, jaučiama didelė mažesnių, iki 100 kvadratinių metrų, dydžio kokybiškai įrengtų, funkcionalių biurų paklausa. Dažniausiai iki šiol čia buvo siūlomos didelės patalpos, kurios nėra populiarios tarp smulkaus bei vidutinio verslo atstovų. „Kai pradėjome „Baltijos verslo centro“ statybas Klaipėdoje, labiausiai klientai domėjosi 30 – 50 kvadratinių metrų dydžio patalpomis“, – teigia V. Minkštimienė.
     
    Nuomoti ar įsigyti patalpas?
     
    Dar visai neseniai komerciniai projektai visoje Lietuvoje buvo išsyk numatyti nuomai arba pardavimui. Tad ir vietą biurui klientai rinkosi pagal tai, pirkti ar nuomoti patalpas ketina.
    Šiandien NT vystytojai tapo kur kas lankstesni, ir klientas jau gali rinktis, kas jam patogiau – įsigyti ar nuomotis patalpas tame pačiame komerciniame centre. Be to, siekiant palankesnių sąlygų nedidelių biurų įsigijimui, pasiūlyta ir dar viena alternatyva – išperkamoji nuoma.
     
    Vietoje paskolos – išperkamoji nuoma
     
    Pasak V. Minkštimienės, brangstant skolinimuisi, griežtėjant sąlygoms bankuose, plėtros planus metams ar net dviems teko atidėti ne tik klientams, bet ir nekilnojamojo turto statytojams bei vystytojams. „Todėl būtent dabar, ekonomikos sunkmečiu, kuomet NT vystytojai taikydamiesi prie rinkos pokyčių eina į kompromisus, yra geriausias būdas įsigyti biurus palankiausiomis sąlygomis“, – pataria ji.
    Bene optimaliausia, abipusiai naudinga, išeitis, kurią NT vystytojai galėjo pasiūlyti klientams – įsigyti komercinės paskirties patalpas išperkamosios nuomos būdu.
    Šiuo metu Klaipėdos verslininkai jau gali išperkamąja nuoma įsigyti funkcionalius nedidelio ploto, su visais patogumais, biurus ir prekybines patalpas. Pasirašę išperkamosios nuomos sutartį, nuomos laikotarpiu, paprastai apie pora metų, klientai moka nuomos mokestį, o jam pasibaigus, gali patalpas išpirkti ir visi pinigai, sumokėti už nuomą, bus įskaičiuoti kaip pradinis įnašas už patalpas. Tokiu būdu, visiškai atsiskaičiuos su vystytoju, biuras tampa kliento nuosavybe.
     
    Pirkimas atidedamas geresniems laikams
     
    „Tai puiki išeitis tokiu ekonomikos etapu“, – tvirtina V. Minkštimienė. Anot jos, taip įmonėms suteikiama galimybė lanksčiomis sąlygomis ir žymiai patogiau nei skolinantis iš banko įsigyti reikalingą nekilnojamąjį turtą.
    „Mokėdamas biuro nuomos mokestį, kuriam laikui pirkimą tarsi atidedi, o po poros metų, praėjus sunkmečiui, patalpas gali įsigyti. Tai itin patogu, nes jau dabar išsirinkti reikiamo dydžio biurą ar prekybines patalpas gali daugelis verslininkų“, – sako Klaipėdos „Baltijos verslo centro“ projekto vadovė.
    Jei šalies ekonomika ir toliau lėtės, – prognozuoja specialistai – įmonės, visų pirma, stengsis kuo labiau mažinti išlaidas, susijusias su patalpų išlaikymu. Todėl ir ateityje gali būti apsispręsta keltis į mažesnes ar tiesiog naujas patalpas už patrauklią kainą.
     
    Daugiau informacijos: Vida Minkštimienė, UAB „Eika“ Plėtros projektų vadovė, tel. 8 610 46088, vida@eika.lt