• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Metus vainikuos dar vienas didelis nuomos sandoris: „Elektrum Lietuva“ įsikurs verslo centre „Flow“

  Nepriklausomas elektros tiekėjas „Elektrum Lietuva“ kitų metų pabaigoje įsikurs naujose erdvėse – Vilniuje naujai vystomame verslo centre „Flow“. Konstitucijos prospekte kylantį modernų verslo centrą vysto bendrovė „Eika“, suprojektavo „Architektūros kūrybinė grupė“. Nuomos sandorio metu susitarta dėl 1800 kv. m. ploto A++ energinės klasės patalpų dviejuose verslo centro aukštuose.

  Anot „Elektrum Lietuva“ vadovo Martyno Gigos, „Flow“ verslo erdvė buvo pasirinkta siekiant sukurti patogias ir šiuolaikiškas darbo sąlygas sparčiai augančiai komandai.

  „Augame ir tobulėjame dideliu tempu, todėl kartu su mumis turi evoliucionuoti ir erdvė, kurioje dirbame. Dairydamiesi naujos vietos biurui, didelį dėmesį skyrėme keletui esminių kriterijų: patogumas darbuotojams ir tvarūs, energetiškai išmanūs sprendimai, kurie atitinka mūsų pačių darbo principus ir vertybes. Iš praktinės pusės labai tiko patogi biuro vieta miesto centre, kurią lengvai pasieksime ne tik automobiliais, bet ir viešuoju transportu.  Taip pat mums svarbi galimybė patiems susikurti ergonomišką darbo aplinką, kuri atitiktų kintančius individualaus bei komandinio darbo poreikius“, – dalijasi M. Giga.

  Dėmesys pažangiems sprendimams ir tvarumui

  A++ energinio naudingumo klasės verslo erdvė išsiskirs savo išmaniais ir ekologiškais sprendimais. „Flow“ projektuotas ir statomas laikantis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM – jam siekiama gauti BREEAM Outstanding (liet. išskirtinis) įvertinimą. Siekiant minimalizuoti taršą pasirinktos vietos gamintojų statybinės medžiagos, o dalis jų – pagamintos iš antrinių žaliavų. Įdiegtos pažangios inžinerinės sistemos, atitinkančios „Well“ standartą, užtikrins komfortą ir sveiką būvį bei energinių resursų vartojimo mažinimą. Verslo centrui aptarnauti pasirinkta 100 proc. žalioji energija, kuri bus gaminama „Eika“ grupei priklausančiame saulės elektrinių parke.

  „Flow“ didelis dėmesys bus skirtas ir įvairiomis transporto priemonėmis besinaudojančių biuro darbuotojų bei svečių poreikių patenkinimui. Kiek daugiau nei 5,5 tūkst. kv. m. čia užims naujos požeminės ir antžeminės automobilių aikštelės, dviračių bei paspirtukų saugyklos. „Elektrum Lietuva“ verslo centre planuoja įrengti 12 krovos stotelių elektromobiliams.

  „Konstitucijos prospektas yra besivystančių ir nuolatos besikeičiančių verslų centras. Čia įsikūrusios didžiausios šalies finansinės institucijos, miesto valdžios įstaigos, prekybos ir paslaugų centrai. Tai vieta, kur buriasi progresyvūs verslai, keičiantys ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos veidą. Kurdami konceptualias erdves šioje miesto dalyje drauge su tokiais verslais, kaip „Elektrum Lietuva“ keičiame šalies veidą, atspindime pokyčius“, – teigia Giedrius Brūzgė, „Eika“ Turto valdymo departamento direktorius.

  Verslo centro „Flow“ nuoma užsiimančios tarptautinės nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Newsec“ tarpininkavimo grupės vadovės Lietuvoje Jurgitos Ragaišės teigimu, šis sandoris yra puikus pavyzdys, kaip naujausias tendencijas atspindintys biurų projektai yra užpildomi anksčiau ir greičiau. Per pastaruosius metus sumažėjus vystytojų optimizmui, išaugus NT projektų vystymo kaštams, mažėja ir naujų biurų projektų pasiūla, tad jau nebestebina faktas, kad didesni nuomininkai sprendimus dėl naujo biuro priima likus daugiau nei 12 mėnesių iki planuojamo įsikėlimo.

  „Taip pat daugėja nuomininkų, kurie, priimdami sprendimą dėl naujo biuro, itin didelį dėmesį skiria projekto tvarumui, darbuotojų komfortui. Būtent tokius reikalavimus rinkdamasi naują biurą kėlė ir „Elektrum Lietuva“. Tokie rinkos sandoriai yra tvariausi, nes tiek nuomotojas, tiek nuomininkas savo versle vadovaujasi tomis pačiomis vertybėmis ir vienodai mato tvarių pastatų svarbą ateityje“, teigia J. Ragaišė.

  Dviejų 15 ir 20 aukštų korpusų „Flow“ Lvivo g. planuojamą aukštingumą pasieks 2023 m. kovo mėn., o įrengimo darbus tikimasi baigti kitų metų žiemą. Nekilnojamojo turto plėtros įmonė „Eika“ į šią inovatyvią verslo erdvę investuoja daugiau nei 42,5 mln. Eur.