• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Naujos kartos kotedžai – patogiam ir taupiam gyvenimui
  Anksčiau buvome pristatę daug naujų, ekologiškų bei ekonomiškų sprendimų, padedančių užtikrinti ne tik puikią statinių kokybę, bet ir patogų bei energiją taupantį gyvenimą juose. Šį kartą pristatome naujos kartos kotedžus gražiu lietuvišku pavadinimu „Mėta“, kuriuose įgyvendinta daugelis žaliųjų sprendimų, pradedant 3 stiklo paketų langais ir baigiant saulės kolektoriais, padėsiančiais sutaupyti iki 65 proc. vandens šildymo kaštų.
  UAB „Santariškių namai“ vykdo gyvenvietės plėtrą ir pristato naujos kartos mažaaukščius kotedžus, kuriuose įrengti butai su individualiais įėjimais, terasomis ir privačiais kiemeliais, pavadinti „Mėtos“ vardu.
  II etape numatoma pastatyti šešis mažaaukščius namus, kuriuose bus po 10–12 butų su individualiais įėjimais. Pirmasis namas „Mėta-1“, kuriame yra 10 butų, jau pastatytas. Šiuo metu vykdomi vidaus įrengimo darbai. 2011 metų kovo mėn. name apsigyvens pirmieji naujakuriai. Rinkai pasiūlyto produkto patrauklumą ir išskirtinumą patvirtina ir itin sėkmingi butų šiame name pardavimai – visi 10 butų jau parduoti.  Namuose „Mėta-2“ ir „Mėta-4“, kurie bus pastatyti 2011 metais, jau pradėta butų rezervacija.
  „Mėta“ namai pastatyti unikalioje vietoje, miško apsuptyje šalia Verkių parko. Kiekvienam šio projekto butui priklausys  ne tik jauki terasa ar erdvus balkonas, bet ir privatus kiemelis. Antro aukšto šeimininkai į butą pateks tik iš jiems priklausančios laiptinės, o šiltus vakarus galės leisti didžiulėje terasoje ant stogo. Svajojantys apie nedidelį namuką, čia gali įsigyti  jaukų butą – kotedžą per du aukštus su privačiu kiemeliu.
  Naujieji namai išsiskiria ne tik puikia vieta, bet ir išskirtine kokybe. Vienas svarbiausių namo akcentų – aukščiausios klasės langai, kurie užtikrina ne tik šilumos ir garso sulaikymą, bet ir apsaugo nuo įsilaužimų, deformacijos dėl temperatūros pokyčių.
  „Name sumontuoti langai, kurie pasirinkti dėl išskirtinių savybių. Įprastus 2 stiklo paketų langus pakeitėme 3 stiklų paketų langais, kurie ne tik užtikrina efektyviausią šilumos sulaikymą, bet ir padidina garso izoliaciją. Nors gyvenvietė šalia Verkių parko yra itin rami, tačiau stengiamės, kad gyventojai jaukiai jaustųsi savo namuose, negirdėdami išorinių garsų“ – teigia UAB „Santariškių namai“ direktorius Valdas Kaulinis.
  Langai iš REHAU naujos kartos „Geneo“® langų profilių išsiskiria puikia šilumos izoliacija –  kotedžuose sumontuotų langų konstrukcijų šilumos laidumo koeficientas (Uw nuo 0,83 iki 1,1 W/m2K) yra ženkliai geresnis, nei to reikalauja Statybos techniniai reglamentai (STR). Profilio šerdis yra pagaminta iš stiklo pluošto medžiagos RAU-FIPRO, kuri daugeliu atvejų atlieka armavimo profilio funkciją. Matomas profilio aukštis yra tik 115 mm, todėl pro tokius langus į patalpos vidų patenka daugiau natūralios šviesos nei per langus iš įprastų langų profilių sistemų. Langų garso izoliacija pasiekia 5 – aukščiausią triukšmo izoliacijos klasę.
  Bet koks geras langas neatliks šilumos bei garso izoliacijos funkcijų, jeigu jis bus neteisingai sumontuotas. Langus pagamino bei sumontavo UAB „Langasa“ – ilgametė ir patikima REHAU langų gamintoja. Langai kotedže „Mėta“ sumontuoti laikantis griežtų montažui keliamų reikalavimų – montažo siūlė apsaugo specialiomis montažo plėvelėmis tiek iš vidinės pastato pusės, tiek ir iš išorinės pusės. Darbų kokybę griežtai kontroliavo rangovo techninės priežiūros specialistai.
  Naujieji „Mėta“ namai sukurti gyventojų patogumui ir poreikiams. Aukštos, iki 3 m siekiančios lubos leidžia bute įrengti rekuperaciją, kuri ne tik aprūpina gyvenamąją erdvę gaiviu oru, bet ir leidžia sutaupyti šilumos kaštus. Naujakurių patogumui numatyta galimybė įsirengti židinį, kuris suteiks namams šilumos ir jaukumo.
   „Mėta-2“ ir „Mėta-4“ namuose pirkėjams bus pasiūlyta dar daugiau išmaniųjų sprendimų, leisiančių efektyviai naudoti energiją namuose. „Pasirinkome energiją taupantį grindinį šildymą, kuris palaiko šilumą, naudodamas +30 – +40 °C temperatūros vandenį. Plieniniai radiatoriai tokį pat šilumos efektyvumą suteiks naudojant tik +65 °C temperatūros vandenį,“ – priduria V. Kaulinis.
  Šiuose namuose pristatoma ir naujovė Lietuvoje – tai saulės kolektoriai, kurie vasarą leis sutaupyti iki 65 proc. vandens šildymo kaštų. Taip pat bus įrengtas ir dujinis šildymas, leisiantis nepriklausomai nuo centralizuoto miesto šildymo pradėti ir baigti šildymo sezoną.
  Naujieji „Mėta“ namai skirti tiems, kurie vertina ne tik kokybišką namų aplinką, bet ir energijos taupymą.
  Daugiau informacijos apie “Mėta” projektą rasite čia.