• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Pasitinkant pavasarį – inkilų šventė PC „Pupa“
  Kovo 27 d., šeštadienį, Vilniaus Pilaitės mikrorajone įsikūręs prekybos centras „Pupa“ (Priegliaus g. 1) kviečia į pavasario šventę „Išmargink pavasarį“. Čia visą dieną vaikų  ir suaugusiųjų laukia nemokami priešvelykiniai būreliai, kurių metu bus mokoma marginti margučius, pinti verbas ir gaminti inkilus grįžtantiems paukščiams.
   
  Renginio kulminacija – inkilų šventė. Kiekvienas norintis galės išmokti pagaminti inkilą paukšteliams. Menininko Vytauto Arlausko vadovaujamo būrelio dalyviai daugybę įvairiausių inkilų smagia eisena palydės ir įkels šalia prekybos centro esančiame Naujosios Pilaitės miškelyje.
   
  „Tikimės, kad pavasarinė akcija gaminti ir kelti inkilus sparnuočiams Pilaitėje prigis ir taps gražia tradicija“, – sako PC „Pupa“ vadovė Aistė Adamonytė.
   
  Pavasario šventės metu vyks ir netradiciniai margučių marginimo mokymai, kuriuos ves tautodailininkė Elytė Mikeliūnienė. Anot jos, svarbiausia – išmokti pačiam susikurti šventę, sugebėti gražiais, rankų darbo velykiniais margučiais pradžiuginti save ir kitus.
   
  Norinčiųjų išmokti pinti verbas laukia tradicinių verbų pynimo būrelis ir jo vadovė verbų pynėja, didžiausios pasaulio verbos autorė Agata Granicka.
   
  Visi prekybos centre rengiami būreliai nemokami, reikia tik registruotis, dalyvauti ir norėti mokytis.
   
  Pasak A. Adamonytės, simboliškai paminint šventes ir skatinant įvairias iniciatyvas, visų pirma, siekiama kitaip pažvelgti į prekybos centro vaidmenį gyvenamajame rajone. „Manome, kad prekybos centras gali puikiai pasitarnauti atlikdamas ne tik savo tiesioginę, bet ir socialinę funkciją – prisidėti prie bendruomenės būrimo. Siekiame, kad gyventojai bendrautų, patys kurtų aplinką, kurioje gyvena. Žiemą, prieš Kalėdas, organizuotų būrelių patirtis parodė, kad juose susipažinusieji bendrauja iki šiol“, – sako ji.
   
  Išankstinė registracija į būrelius prasideda kovo 22 d. internetinėje svetainėje www.pcpupa.lt