• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Per ketvirtį Klaipėdoje parduota 11 proc. daugiau butų nei pernai
  Preliminariais Registrų centro duomenimis 2011 metų III ketvirtį Klaipėdoje sudaryti 538 butų pardavimo sandoriai, t.y. 4 % daugiau nei II ketvirtį ir 11% daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Nekilnojamojo turto vystytojai pardavė kiek daugiau nei 40 naujos statybos butų, t.y. 14 % mažiau nei trečiąjį 2010 metų ketvirtį.
   
  Per ketvirtį tiesiogiai iš NT vystytojų Klaipėdoje per mėnesį vidutiniškai nupirkta po 14 naujų butų. Pardavimų mažėjimui didžiausią įtaką darė sezoniškumas ir pirkėjų nuogąstavimai dėl euro nestabilumo bei griežtėjančių bankų finansavimo sąlygų. Pasak bendrovės „Eika“ rinkos analitiko Tomo Žiaugros, 2011 metų III ketvirtį Klaipėdoje pardavimai tiesiogiai iš nekilnojamojo turto vystytojų buvo trečdaliu mažesni nei Kaune, kur per ketvirtį parduota apie 60 butų. Lyginant su Vilniumi, naujų butų pardavimai Klaipėdoje buvo mažesni net 6 kartus.
  Naujos statybos butų kainos Klaipėdoje nuo metų pradžios beveik nepasikeitė. Šiuo metu vidutinė kaina už kvadratinį metrą siekia apie 4300 litų. Preliminariais Registrų centro duomenimis antrąjį šių metų ketvirtį Klaipėdoje labiausiai perkami buvo nuo 200 iki 250 tūkst. litų kainavę butai, kurie sudarė 47 % visų parduotų naujos statybos butų.
  Rinkos analitiko T.Žiaugros skaičiavimais naujų butų pasiūla Klaipėdoje per ketvirtį padidėjo 3 % ir šiuo metu sudaro apie 690 butų, iš kurių didžioji dalis yra baigtuose statyti namuose. Analitikas taip pat pažymi, kad Klaipėdoje yra pastatyta arba statoma, tačiau kol kas į pardavimus nepaleidžiama apie 300 butų. „Nepaisant didelės naujų butų pasiūlos, vystytojai toliau kelia naujus daugiabučius namus – šį ketvirtį pradėtos dviejų daugiabučių statybos šiaurinėje miesto dalyje esančiame projekte“ – teigia T. Žiaugra.
  Apie įmonių grupę „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovacijos patirtį; UAB „Inžinerinės idėjos“ – inžinerinių sistemų projektavimo, diegimo ir priežiūros specialistai. Įmonių grupės paslaugų kokybę užtikrina įdiegti Kokybės standartai ISO 9001:2000, Aplinkosaugos standartai ISO 14001:2004 ir Darbuotojų saugos ir sveikatos standartas OHSAS18001:2007
  Kitos apžvalgos
  2011 m. I pusmečio Klaipėdos naujų butų pardavimo apžvalga
  2011 m. I ketvirčio Klaipėdos naujų butų pardavimo apžvalga
  Daugiau informacijos:
  Tomas Žiaugra
  Projektų vadovas
  Tel. +370 5 2045 810
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. tomas.ziaugra@eika.lt
  www.eika.lt