• Titulinis
  • Grupės naujienos
  • Pilotinio projekto su BIM patirtis
    Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos renginyje asociacijos nariams pristatyta įmonės „Eika“ patirtis dirbant su pastato informacinio modeliavimo BIM programa. Projektuodami daugiabutį Vilniuje, įmonės specialistai pasidalino viena pirmųjų patirčių dirbti su BIM sistema.
     
    Projektuojant pastatus pagal deklaruojamus skaitmeninės statybos principus sumažėja klaidų tikimybė, taupomos sąnaudos bei trumpėja statybos procesas. Dėl galimybės pasiekti įvairius duomenis lengvai ir greitai paprastėja garantinė priežiūra,  informaciją nesudėtingai galima pateikti įvairiais pjūviais.
     
    Anot „Eika“  projektų valdymo direktoriaus Roberto Grigalio, BIM modelis, kuris buvo kuriamas iš mums įprasto 2D platformos projekto, atskleidė daug nesutapimų, kurie būtų paaiškėję tik prasidėjus statyboms. Taigi papildomos investicijos į BIM modelio sukūrimą buvo iš tiesų naudingos:
     
    „Įsitikinome, kad BIM modelio konstravimas iš parengtų 2D projektų nėra kažkas ypatingo – mes jau šiandien galime tai padaryti. BIM modelio konstravimo metu lygiagrečiai patys parengėme ir pastato vidaus inžinerinių sistemų darbo projektus 3D dimensijoje. Taip pat įsitikinome, kad dar daug ko nežinome – pavyzdžiui, kaip valdyti visą projektavimo procesą, jei jis nuo pat pradžių bus vykdomas BIM platformoje. Taip pat kokia apimtimi, būdais ir  detalumu turime baigti rengti tokį projektą bei BIM modelio informaciją perduoti rangovams, kurie neturi patirties ir/ar programinės įrangos dirbant su projektais BIM platformoje. Be to, kyla klausimas, kokio pobūdžio ir detalumo informacija iš BIM modelio pasieks rangovo darbininkus ir kaip jie ja naudosis vykdydami statybos darbus ir t.t.",– sakė R. Grigalis.
     
    Anot Roko Ankudavičiaus, „Eika“ BIM koordinatoriaus, vienas iš įprasto projektavimo trūkumų yra tai, kad jis vyksta atskiromis dalimis: ŠVOK, konstruktyvas, architektūrinė  ir kitos dalys projektuojamos atskirai, todėl bendras rezultatas neveikia kaip viena sistema. Taip darbo procese iškyla klausimai, kuria dalimi pasitikėti, ar projektuojame naujausioje aplinkoje ir kt. Šių problemų išvengiama naudojant BIM technologiją.
    „Su BIM aiškiai matyti, kaip turi būti padaryta kiekviena statybų proceso detalė, tačiau dar nežinia, kaip konkreti informacija bus įgyvendinta praktikoje, koks bus tokio įgyvendinimo tikslumas ir kaip jį reikės užtikrinti. Tai turi būti ir papildomas darbas su rangovais, kad jie gebėtų tinkamai perduoti informaciją. Dalis rangovų BIM sutinka optimistiškai, kiti mažiau, tačiau darbininkai dar gali dirbti kaip įpratę, o ne kaip suprojektuota BIM“, – sakė R. Ankudavičius.
     
    Anot „Eika“  specialistų,  tokiu būdu konstruojant BIM, projektavimo darbai pabrangsta apie 20 proc., penktadaliu ilgiau užtrunka ir projektavimas.
     
    „Tačiau manoma, kad naudojant BIM trumpiau trunka statybos, o statybų laikas brangesnis nei projektavimo. Taip pat sutaupomos medžiagos. Kiek tokia sistema atpigins galutinį produktą, matysime pabaigę projektą“, – sakė R. Ankudavičius.
     
     
    R. Grigalio teigimu,  turint  BIM platformoje parengtą projektą, daug mažiau laiko sąnaudų buvo skirta projekto sprendiniams nagrinėti ir juos suprasti statybos aikštelėje, o tai padeda daug tiksliau skirti užduotis ar teikti nurodymus betarpiškai statybų dalyviams.   Tuo tikslu aktualioje ir konkrečioje statybos vietoje planšetiniame kompiuteryje turimą BIM informaciją demonstravome ir aiškinome tiek rangovo statybos vadovams, tiek ir jų  darbininkams. Tačiau kada jie tai galės daryti savarankiškai – atsakymo šiandien neturime.
     
    Anot „Eika“ komandos, šiuo metu dirbančios su BIM, jų paminėti klausimai ir yra pirmaeiliai, į kuriuos būtina rasti konkrečius atsakymus bei šiuos atsakymus patvirtinti praktiniu pritaikymu projektavimo, statybos bei statybos kokybės priežiūros procesuose.
     
    Pilotinis BIM projektas yra dalinai finansuojamas ES paramos lėšomis.
     
    Apie įmonių grupę  „Eika“
    1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių gupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovavimo patirtį.
     
    Daugiau informacijos:
    Vitalija Ročė
    Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
    Tel. +370 698 56273
    El. p. vitalija@eika.lt