• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Pirmąkart Lietuvoje organizuotas gražiausio fasado konkursas: „Vytauto 35“ pateko tarp nugalėtojų

  Šalis, miestus, gatves puošia ne tik žmonės, bet ir pastatai. Dairydamiesi aplink, pastebime skirtingų koloritų, struktūrų, formų ir fasadų statinius. Bet kurie iš jų yra gražiausi, unikaliausi ar įdomiausi? Į šį klausimą atsakė daugiau nei septyni šimtai architektų, projektuotojų ir nekilnojamojo turto (NT) vystytojų, įvertinusių gražiausio fasado konkurse „FACadE“ dalyvavusius projektus.

  Spalio 15-16 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ praūžė specializuotas renginys, skirtas paminėti Pasaulinę architektūros dieną – „ARCHzona“. Jos metu lankytojai, NT vystytojai, architektai, projektuotojai, interjero dizaineriai bei naujakuriai, pirmą kartą balsavo už jiems labiausiai patikusį NT objekto/pastato fasadą.

  Kiekvienas parodos dalyvis turėjo po tris balsus – po vieną kiekvienoje kategorijoje. Pastarosios buvo: gyvenamieji, visuomeniniai bei pramoniniai/komerciniai pastatai. Nuaidėjus renginiui ir suskaičiavus balsus, skelbiami kiekvienos kategorijos penki geriausiai įvertinti fasadai.

  Gyvenamieji pastatai:

  „Smilgų namas“ (arch. Architektūros studija „Plazma“), „Misionierių sodai“ (arch. „DO architects“), „Vytauto 35“ (arch. „Cloud architektai”), „Aeronamai“ (arch. Rytis Kaminskas) bei „Renesanso“ (arch. „Aketuri architektai“) – šie projektai nusiskynė laurus Gyvenamųjų pastatų kategorijoje. Žvelgiant į projektus nugalėtojus, aiškiai matomas jų bendrumas, tai yra, unikalumas. Vieni jų pasižymi išskirtinėmis formomis, kiti – neįprastais fasadiniais sprendimais.