• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Pirmasis Lietuvoje verslo centras pastatė viešą elektromobilių krovimo stotelę
  Elektromobiliai Lietuvoje populiarėja lėtai, o viena pagrindinių priežasčių įvardijamas elektromobilių krovimo stotelių trūkumas, todėl iniciatyvos imasi inovatyvios įmonės. Šią savaitę nauja elektromobilių krovimo stotelė atidaryta Vilniuje, Verslo trikampyje šalia „EIKA verslo centro“.  
   
  Šiuo metu sostinėje veikia vos daugiau nei dešimt viešų elektromobilių įkrovimo punktų.Norint skatinti elektromobilių naudojimąsi Lietuvoje, būtina užtikrinti krovimo stotelių infrastruktūros plėtrą. Lietuvoje valstybinės institucijos vangiai investuoja į stotelių plėtrą, tad šios užduoties dažniausiai imasi privatūs investuotojai. Naujos elektromobilių krovimo stotelės įrengimą sostinėje finansavo nekilnojamojo turto plėtotoja „Eika“. Tai dalis įmonės „Žalias biuras“ programos, skatinančios racionaliai ir atsakingai naudoti energiją, rūšiuoti atliekas ir tausoti aplinką. 
   
  „Esame proaktyvūs ir inovatyvūs, mums svarbus aplinkos tausojimas, todėl šalia „EIKA verslo centro“ įrengėme elektromobilių krovimo stotelę. Tai viena pirmųjų Lietuvoje viešų stotelių, kurios paslaugomis nemokamai gali naudotis verslo centro nuomininkai ir svečiai. Elektromobilį jie gali krauti darbo metu, o svečiai – atvykę į susitikimą,“ – teigia įmonės „Eika“ l.e.p. Turto valdymo departamento direktorius Giedrius Brūzgė. „Naujoji stotelė pritaikyta visų tipų elektromobiliams, o pilnas elektromobilio  baterijos pakrovimas trunka apie 5-6 val.“
   
  Šalia „EIKA verslo centro“ įrengtos dvi vietos elektromobiliams įkrauti, iš kurių viena vieta skirta automobilių dalinimosi paslaugas teikiančios įmonės „CityBee“ elektromobiliui BMW i3.
   
  „Mes neabejojame, kad elektromobiliai netolimoje ateityje pakeis benzininius ir dyzelinius automobilius Lietuvoje – tereikia patogios krovimo stotelių infrastruktūros. Didžiąją laiko dalį automobiliai ar elektromobiliai praleidžia stovėdami dieną prie biurų, o vakare – namuose, todėl būtina užtikrinti, kad būtent čia vartotojai turėtų galimybę pasikrauti elektromobilį. Mus labai džiugina įmonės „Eika“ iniciatyva. Tikimės, kad greitu metu elektromobilių krovimo stotelės atsiras ir prie kitų sostinės verslo centrų,“ – teigė Aurimas Drūtys, automobilių dalinimosi paslaugos „CityBee“ direktorius.
   
   
  Apie įmonių grupę „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė EIKA yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė daugiau nei 3000 butų ir 270 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų. „Eika“ daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eikos namai Pilaitėje“.
   
  Daugiau informacijos:
  Giedrius Brūzgė

  L.e.p. Turto valdymo departamento direktorius
  Tel. +370 626 24619
  El. p.: giedrius.bruzge@eika.lt

  www.eika.lt