• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Pradedami Šiaulių g. Vilniuje 8-ojo namo atstatymo darbai
  Prieš trejus metus Vilniuje įgriuvusio Šiaulių g. 8-ojo namo gyventojai 2010-ųjų Kalėdas jau gali planuoti sutikti naujuose namuose: pasirašyta namo atstatymo darbų rangos sutartis.
   
  Rangos darbų sutartis yra paskutinis teisinis dokumentas, leidžiantis pradėti realius pastato atstatymo darbus. Sutarčiai pritarė visos suinteresuotos šalys: projekto „Mikalojaus žiedas” plėtotoja „Sektor“, buvęs generalinis rangovas “Constructus”, draudimo bendrovė „If " bei nukentėję namo gyventojai. “Constructus” įsipareigojimus dėl namo atstatymo prisiėmė pagrindinė jos akcininkė – „Panevėžio keliai”.
   
  „Praėjusią savaitę paskutinį svarbų parašą šioje sutartyje padėjo Vilniaus miesto savivaldybės vadovai. Tikimės, kad tolesnis geranoriškas bendradarbiavimas dar labiau paspartins atstatymo darbus. Neabejoju, kad pasirinktas rangovas darbus atliks laiku ir kokybiškai", – sakė AB „Panevėžio keliai“ plėtros direktorius Eugenijus Rečiūnas.
   
  Generalinis rangovas – UAB „Eikos statyba“ – buvo išrinktas konkurso būdu. Per mėnesį planuojama parengti darbo projektą ir balandį pradėti realius atstatymo darbus. Sutartyje numatyta darbų trukmė – 9 mėnesiai. „Tikimės, kad būsime patenkinti “Eikos statybos” darbu. Rinkomės atsižvelgdami į rangovo reputaciją, darbų kokybę ir kainą. Labai laukiame tos akimirkos, kai vėl galėsime džiaugtis savo namais”,  – sakė namo gyventojų atstovė Aušra Pakėnienė. 
  „Aktyviai dalyvavome procese, siekdami išspręsti viso kvartalo gyventojams rūpimą problemą.  Dėjom  pastangas, kad Šiaulių gatvė vėl būtų gyventi miela vieta, o ši nemaloni istorija – pamiršta“, – kalbėjo „Sektor“ projekto vadovas Robertas Liudvinavičius.
   
  „Mes kaip statybų vykdytojo civilinę atsakomybę draudusi kompanija, jau esame kompensavę nuostolius dėl gyventojų kilnojamo turto praradimo, dabar esame pasirengę apmokėti statybos darbus. Džiugu, kad procesas vyksta taip, kaip buvo suplanuota, pasirašant šalių taikos sutartį,“ – sako draudimo bendrovės „If“ žalų centro vadovas Audrius Smaliukas.
   
  Kaip jau buvo skelbta, 2009 metų pabaigoje visų suinteresuotų šalių pastangomis buvo pasiektas susitarimas  atstatyti 2007 m. sausio 25 d. įgriuvusį Šiaulių g. 8 namą Vilniaus senamiestyje ir atlyginti gyventojų patirtą žalą. Taikos sutarčių pagrindu dar 2009 metais gyventojams buvo pradėtos mokėti piniginės kompensacijos.
   
  Dar iki taikos sutarčių pasirašymo buvo parengtas sugriuvusios namo dalies atstatymo techninis projektas, padėti pamatai, užfiksuoti kiekvieno buto defektai, įvertinti ir su gyventojais suderinti jų šalinimo, remonto kaštai, sudarytos reikalingų darbų sąmatos. Darbų sąraše numatyta sutvarkyti ir bendrojo naudojimo erdves – laiptines, suremontuoti namo stogą, fasadus. Bendra namo atstatymo ir kompensacijų suma siekia 3 mln. Litų.