• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Pramonininkai naujuoju prezidentu išsirinko R. Dargį
  Birželio 21 d. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) VIII neeiliniame suvažiavime pramonininkai naujuoju LPK prezidentu ketverių metų kadencijai išsirinko Robertą Dargį, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentą, įmonių grupės „Eika“ valdybos pirmininką.
   
  Naujasis LPK prezidentas Robertas Dargis savo rinkiminėje kalboje 150 šalies pramonininkų, atstovaujančių 48 verslo asociacijoms, sakė:
  “Pramonininkų, kaip svarbaus Lietuvos verslo bendruomenės balso pareiga – palaikyti aktyvų dialogą su valdžia ir siekti kuo geresnės, aiškios ir stabilios aplinkos verslui. Kiekvienos valstybės pamatas yra pilietiški, aktyvūs, kuriantys žmonės. Mes turime paskatinti juos išbandyti savo jėgas ir idėjas, paraginti kurti, turime rūpintis, kad darniai verslo plėtrai ir iniciatyvai būtų kuo geriausios sąlygos“, – sakė jis.
   
  Lietuvos pramonininkų konfederacijos suvažiavimą ir naujai išrinką prezidentą R.Dargį sveikino Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, ministrai, Seimo frakcijų seniūnai, sveikinimo žodį atsiuntė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
   
  Lietuvos pramonininkų konfederacija vienija 39 šakines ir 9 regionines verslo ir pramonės asociacijas, kurios jungia daugiau nei 2700 įvairaus profilio įmonių. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma gamybos įmonių, bet ir bankų filialai, prekybos įmonės, užsienio firmų atstovybės, moksliniai tiriamieji institutai, universitetai bei mokymo įstaigos. LPK narių veikla apima visas pagrindines pramonės šakas apjungiant 1/3 visų Lietuvos dirbančiųjų, kurie sukuria 60% šalies BVP, pagaminamos beveik visos Lietuvoje prekės ir produkcija.
   
  Lietuvos pramonininkų konfederacijos vienas pagrindinių tikslų – spartinti valstybės ekonomikos augimą, didinti įmonių konkurencingumą, pritraukti tiesiogines užsienio investicijas ir gerinti Lietuvos, kaip šiuolaikiškos ir modernios valstybės, įvaizdį. LPK gina savo narių interesus vyriausybinėse, socialinėse bei tarptautinėse organizacijose.