• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Prasideda konkursas „Padovanok Lietuvai viziją“
  Prasideda konkursas „Padovanok Lietuvai viziją".
   
  Šiandien, savaitraštis "Atgimimas" ir nekilnojamojo turto plėtros bendrovė "Eika" skelbia antrąjį konkursą „Padovanok Lietuvai viziją" ir kviečia visus Lietuvos žmones, gyvenančius tėvynėje ir už jos ribų, rašyti apie tai, kokia Lietuva turėtų būti.
   
  Šiemet konkurse kviečiami dalyvauti ir kitų valstybių piliečiai, gyvenantys Lietuvoje ir galintys savo įžvalgas išdėstyti anglų kalba. Iki lapkričio 30 d. visi norintys, be jokių amžiaus, lyties ar išsilavinimo apribojimų, gali savąjį Lietuvos sėkmės receptą siųsti į "Atgimimo" redakciją. Vizijų kūrėjams organizatoriai siūlo dešimt temų, kurias galima rasti www.atgimimas.lt.
   
  Geros idėjos suka pasaulį ir išjudina žmonės, teigia konkurso organizatoriai. Kita vertus, tai – gera proga pagalvoti ne tik apie šiandieną, o ir apie tai, kaip galėtume gyventi po dešimties, penkiolikos ir daugiau metų.
   
  Savaitraščio „Atgimimas" vyriausiosios redaktorės Indrės Makaraitytės žodžiais, „viziją kurti reikia todėl, kad tik dalyvaudamas žmogus gali keisti valstybę, kurioje gyvena. Jei kažkas nepatinka, niurzgėjimas ir dejavimas nepadės. Bet jei turi gerą idėją, tai – jau pusė darbo".
   
  Organizatoriai nežada, kad geriausios vizijos bus kada nors įgyvendintos, tačiau žada to siekti, jomis pasidalydami ir su politikais, ir su svajojančiais, ir nesvajojančiais Lietuvos piliečiais. Galbūt geriausios įžvalgos sudomins tuos, kas priima valstybės valdymo sprendimus.
   
  „Valstybė turi turėti savo judėjimo kryptį ir tikslą. O juo daugiau žmonių diskutuos apie tuos tikslus – juo greičiau žodžiai fermentuosis ir virs kūnu. Todėl šį konkursą ir norime paversti idėjų varikliu, į valstybės kūrybą įtraukiančiu žmones, sugebančius strateguoti ir kurti ateitį. Juk tik aiškiai žinodama savo tikslus Lietuva gali rasti sau vietą naujųjų laikų europinėje ir globalioje erdvėje ", — sako bendrovės „Eika" direktorius Dargis.
   
  Kaip ir bet kuriame kitame konkurse, idėjų ringo nugalėtojams 2008 m. sausio 8 d. bus įteikti prizai. Konkurso organizatoriai įsteigė tokius pagrindinius prizus – pirmoji vieta 15 000 Lt, antroji vieta — 10 000 Lt, o trečioji vieta — 5 000 Lt. Visų dešimties konkurso kategorijų nugalėtojai pelnys paskatinamuosius prizus.
   
  Šio konkurso idėja prieš pora metų gimė taip pat gimė iš fantazijos, išsakytos balsu. Redaktorė Makaraityte ir verslininkas R. Dargis kavinėje tuomet samprotavo apie žmonių kūrybos potenciją, apie tai, koks drąsus ir gabus tampa žmogus, patikėjęs savo gebėjimu kurti ir keisti gyvenimą. Tuomet ir susitarta kartu rengti konkursą.
   
  Pernai Lietuvos vizijos konkurso organizatoriai sulaukė 170 darbų. Porą mėnesių rašinius skaičiusi vertinimo komisija, kurioje darbavosi verslininkas R. Dargis, interneto portalo "Delfi" redaktorė Monika Garbačiauskaitė, politikos filosofas Alvydas Jokubaitis, politikos savaitraščio "Atgimimas" žurnalistas Stanislovas Kairys, ekonomistė Elena Leontjeva, ekonomistas Gitanas Nausėda, žurnalistas Romas Sakadolskis, alpinistas Vladas Vitkauskas ir verslininkas Antanas Zabulis, pernai pirmosios vietos neskyrė nė vienam rašiniui.
   
  Antrąją vietą už viziją "Kurianti valstybė" pelnė jos autoriai Donatas Vainalavičius ir Raminta Dereškevičiūtė. Buvo skirtos trys trečiosios vietos: Valentinui Klimašauskui už viziją "Laiškas iš ateities", autorių kolektyvui, susibūrusiam į draugiją "Nematerialaus turto fondas" – už viziją "Vizijos Lietuvai ir sau" bei Gintautui Krilavičiui už viziją "Tolerancijos mokykla".