• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Renkantis būstą kaina, vieta ir kokybė išlieka labai svarbūs kriterijai, bet didelį svorį įgauna ir bendrovių reputacija

  Renkantis būstą kaina, vieta ir kokybė išlieka labai svarbūs kriterijai, bet didelį svorį įgauna ir bendrovių reputacija

  EIKA įmonių grupė per pirmą 2017 m. ketvirtį atliko savo klientų, įsigijusių būstą per 2016 m., apklausą, siekdama išsiaiškinti, kokiais kriterijais ir savybėmis remiantis, jie išsirinko ir priėmė sprendimą įsigyti būstą. Nuo 2006 m. atliekamas tyrimas atskleidžia, kad per paskutinius trejus metus būsto pirkėjams svarbiausi kriterijai renkantis būstą yra kaina, vieta ir kokybė, tačiau galutinio sprendimo priėmime didelę įtaką turi tokie emociniai kriterijai, kaip bendrovės reputacija ar vaizdas pro langą.

  Analizuojant paskutinių trijų metų – 2014 m., 2015 m. ir 2016 m. – būsto pasirinkimo kriterijus, kai klientas tik pradeda paieškas, duomenis, pirmajame penketuke matome tris dominuojančius kriterijus: statybos darbų kokybę, kainą ir vietą mieste. 2014 m. būsto pasirinkimo kriterijų penketuke dar matėme būsto išlaikymo kainos kriterijų, o anksčiau buvusį aktualų pastato energinio efektyvumo kriterijų pastaraisiais metais iš penketuko išstūmė būsto išplanavimo kriterijus. 2015 m. į penketuką įsiveržęs bendrovės reputacijos kriterijus stiprias pozicijas (ketvirta vieta) išlaikė ir 2016 m.

  Pasak EIKA plėtros direktoriaus Martyno Žibūdos, kai analizuojame klientų jau atliktą sprendimą, matome, jog daugiau įtakos įgyja emocijomis pagrįsti kriterijai. „2016 m. klientai nurodė, kad priimant galutinį sprendimą pirmoje vietoje buvo rajonas/vieta mieste, antroje – bendrovės reputacija, toliau rikiuojasi statybos metai, kaina ir statybos darbų kokybė. Tikėtina, kad toks priimto sprendimo kriterijų pasiskirstymas atskleidžia gyventojų norą gyventi infrastruktūros ir logistikos atžvilgiu patogioje vietoje ir būti tikriems, kad būstą parduodanti bendrovė, sauganti savo reputaciją, laikysis savo įsipareigojimų ne tik pardavimo procese, bet ir kitais būsto gyvavimo etapais,“ – teigia M. Žibūda. Tuo tarpu, tiek renkantis, tiek padarius sprendimą įsigyti būstą, jau keleri metai mažiausiai aktualiu kriterijumi yra įvardinamos draugų ir pažįstamų rekomendacijos, būsto įrengimo lygis bei būsto kreditavimo sąlygos.

  Svarbiausi būsto pasirinkimo kriterijai, pradėjus ieškoti (19 kriterijų):Svarbiausi būsto pasirinkimo kriterijai, pradėjus ieškoti

  Svarbiausi jau priimto sprendimo įsigyti būstą kriterijai  (19 kriterijų, 10 balų skalė) 2016 m.:

  Svarbiausi jau priimto sprendimo įsigyti būstą kriterijai

  Vertinant pasirinkimą pagal būsto savybes, per visus šiuos trejus metus penketukas šiek tiek keičiantis pozicijoms išlieka toks pat: garso izoliacija, parkavimosi galimybės, eksploatavimo išlaidos, šiltinimo medžiagos ir aplinka šalia pastato/kiemas. Tačiau, pasak M. Žibūdos, kai vertiname klientų atsakymus apie jau padarytą sprendimą, matome, kad emocijos čia ir vėl šiek tiek daugiau: klientams išlieka labai svarbios eksploatavimo išlaidos, garso izoliacija, šiltinimo medžiagos, bet ne mažiau svarbus ir vaizdas pro langą bei aplinka šalia pastato, kiemas.

  Svarbiausios būsto savybės renkantis būstą (11 savybių):Svarbiausios būsto savybės renkantis būstą

  Svarbiausios būsto savybės sprendimo priėmimui (11 savybių, 10 balų skalė) 2016 m.:

  Svarbiausios būsto savybės sprendimo priėmimui

  Įdomių aspektų galima išskirti, analizuojant informacijos paieškų šaltinius. „Net 62 proc. iš atsakiusiųjų į klausimą, kaip sužinojo apie parduodamą būstą, nurodė internetą (reklamą internete, skelbimaus NT portaluose ir projektų svetaines), o 21 proc. respondentų apie parduodamą būstą sužinojo iš rekomendacijų, nors, kaip minėta aukščiau, sprendimo priėmimui draugų ir artimųjų rekomendacijos įtakos turi gerokai mažiau,“ – teigia M. Žibūda.

  Apklausti klientai, įsigiję būstą šiuose EIKA projektuose: Domino namai, Santariškių namai, Eika namai Pilaitėje, Tilto g. 12, Basanavičiaus 9a ir Link parko.

   Apie įmonių grupę „Eika“

  1992 m. įkurta bendrovė EIKA yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė beveik 4000 butų ir 320 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų EIKA daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eika namai Pilaitėje“. Šiuo metu vystomi nauji kvartalai Pilaitėje, Žirmūnuose, Bajoruose, Jeruzalėje, šiais metais planuojama pradėti statybas NT komplekse Gedimino pr.

  Daugiau informacijos:

  Jorūnė Juodžbalytė
  Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
  UAB „Eika“
  Tel. +370 520 45809
  Mob. +370 686 80126
  El. paštas: jorune.juodzbalyte@eika.lt