Apie projektą

Santariškių namai

Mažaaukščių namų gyvenvietė įsikūrusi Santariškėse, Verkių parko kaimynystėje yra ideali aplinka vaikų turinčioms ir aktyvų poilsį mėgstančioms šeimoms. Iš čia miesto centrą lengva pasiekti ne tik nuosavu automobiliu, bet ir visuomeniniu transportu. Šalia namų yra viešojo transporto stotelė. Gyvenvietę juosia  2 670 ha dydžio Verkių regioninio parkas, todėl čia negirdėti miesto triukšmo, o oras – visuomet tyras, nes apie 77 proc. parko teritorijos sudaro miškai. Šalia gyvenvietės vingiuoja 6 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas, netoliese ir slidinėjimo takai.

Gyventojų patogumui kaimynystėje veikia parduotuvė IKI EKSPRESS, grožio salonas, odontologijos klinika. Didesnius prekybos centrus – RIMI, NORFA ir IKI automobiliu iš Santariškių namų galima pasiekti per dešimtį minučių. Tiek pat laiko užtrunka kelionė automobiliu iki Jeruzalės ir Baltupių vidurinių mokyklų ir Baltupiuose veikiančių vaikų darželių ŠERMUKŠNĖLĖ bei GINTARĖLIS. Vos už kelių minučių kelio – viena didžiausių Vilniaus miesto ligoninių.

 

Privalumai

Išskirtinė gyvenimo kokybė

Gyvenvietėje daug žalių zonų, atstumai tarp namų leidžia džiaugtis kiemų erdvėmis, čia statomi tik mažaaukštės statybos namai. Gyventojų patogumui įrengti erdvūs balkonai arba terasos nuo 5 iki 85 kv. m, kuriuose telpa kėdės su staliuku jaukiems vakarams. Visuose pirmo aukšto butuose įrengtos apsauginės žaliuzės langams ir balkono durims. Gyventojų patogumui įrengtos automobilių stoginės bei sandėliukai.

Vaizdinga ir rami vieta

Gyvenvietė yra Verkių regioninio parko kaimynystėje, nuošaliau nuo triukšmingų gatvių. Švarus ir grynas miško oras, netoliese Žalieji ir Gulbinų ežerai, kuriuos per keliolika minučių pasieksite tiek automobiliu, tiek dviračiu. Kruopščiai sutvarkyta aplinka, prižiūrėtos vejos, gyvenvietę puošia žydinčios gėlės, dekoratyviai krūmeliai bei vaismedžiai.

Puiki infrastruktūra ir patogus susisiekimas

Gyvenvietėje veikia maisto prekių parduotuvės, grožio salonas, odontologijos klinika, kiemuose įrengtos vaikų žaidimų aikštelės. Vos už kelių šimtų metrų – visuomeninio transporto stotelė, iš kurios 26 ir 75 autobusais bei mikroautobusais pasieksite miesto centrą, o per 15 min centrą pasieksite automobiliu. Šalia esančiame Verkių parke įrengti pasivaikščiojimo, dviračių takai, slidinėjimo trasos SNAIGĖ.

Vieni šilčiausių namų Lietuvoje

Pastatams suteikta B energinio naudingumo klasė. Išorinės kotedžų namo sienos apšiltintos net 20 cm neoporo sluoksniu, kurio termoizoliacinės savybės lyginant su analogiško storio baltuoju polistireniniu putplasčiu yra apie 25% efektyvesnės. Kai kuriuose namuose įrengtas geoterminis šildymas, kituose namuose saulės kolektoriai. SANTARIŠKIŲ NAMAI patenka tarp 5 proc. ekonomiškiausių ir mažiausiai energijos vartojančių namų Vilniaus mieste (2014 - 2015 metų duomenimis).
Energijos sunaudojama vidutiniškai ~7 kWh/kv. m/mėn. Vidutinė šildymo kaina 0,46 Eur/kv. m* per mėnesį. 2014–2015 m. šildymo sezono duomenys Santariškių g. 73 ir 75, Vilnius. * Skaičiuojama, kad patalpoje palaikoma ~20–21 laipsnių temperatūra.

SANTARIŠKIŲ NAMAI