• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • SEB bankas finansuos grupės „Eika“ verslo centro „Flow“ plėtrą

  SEB bankas suteiks 40 mln. eurų žaliąją paskolą su viena didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto projektų plėtojimo ir valdymo įmonių grupe „Eika“ susijusiai įmonei „Verslo investicijos“, kuri valdo biurų centrą „Flow“. Tikimasi, kad šis biurų centras taps tvarumo flagmanu Vilniaus mieste.

  „Dabartinėmis rinkos sąlygomis skatinamos tvarių ir modernių pastatų statybos, o tvarių verslo centrų finansavimas yra vienas iš banko prioritetų. Teikdami paskolą aukščiausius tvarumo standartus atitinkančiam biurų centrui, prisidedame prie Europos Sąjungos tvarumo tikslų mažinti anglies dvideginio emisijas statybų ir pastatų eksploatacijos metu. Todėl, tęsdami ilgalaikį bendradarbiavimą su įmone „Eika“, kartu užtikriname darnesnę miesto plėtrą“, – teigia SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento vadovas Artūras Vingrys.

  Bankas refinansuoja ir jau iki šiol atliktas savininkų investicijas.

  Pasak „Eika“ grupės generalinio direktoriaus Domo Dargio, naujasis verslo centras yra išskirtinis savo architektūra, patogumu ir aukščiausiais tvarumo standartais. „SEB banko finansavimas suteikia mums galimybę toliau prisidėti prie darnios miesto plėtros, kurti ir vystyti aukščiausios kokybės pastatus ir erdves, kuriomis ir mes patys, kaip Vilniaus miesto gyventojai, galime didžiuotis. Be to, įgyvendinus vieno tvariausių Lietuvoje verslo centrų statybas, jau galvojame apie dar ambicingesnius ateities projektus“, – sako D. Dargis.

  Per dvejus metus iškilusi „Flow“ verslo erdvė, sudaryta iš dviejų penkiolikos ir dvidešimties  aukštų sujungtų pastato dalių, apima 15 tūkst. kvadratinių metrų ploto. Pastatas suprojektuotas pagal A++ energinio naudingumo klasės standartą. Verslo centre įrengta 3 aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, druskų kambarys su muzikos ir šviesos terapija, kūno atpalaidavimui ir jėgų atgavimui – masažo kabinetas.

  Kuriant „Flow“, dar projektavimo etape buvo ieškoma sprendimų, kurie pastatą padarytų draugišką aplinkai ir čia dirbantiems žmonėms, taigi, nuo pat pirmųjų žingsnių nuspręsta laikytis tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM, kuriame keliami itin aukšti poveikio aplinkai, energijos taupymo, vandens kokybės, medžiagų ir žemės panaudojimo reikalavimai. Be kita ko, šiame komercinės paskirties projekte buvo įdiegtos pažangios vėdinimo, drėkinimo, efektyvios šildymo ir apšvietimo sistemos, kurių dalis atitinka ir WELL tvarumo standartą, kurios užtikrina kiekvienos darbo dienos komfortą ir tausos aplinką. Tokių pastatų Vilniaus mieste kol kas – vos keli. Taip pat „Flow“ yra vienas tvariausių verslo centrų Baltijos šalyse.

  Netrukus, šešioliktame aukšte duris atvers apželdinta terasa su darbui ir poilsiui skirtomis zonomis ir panoraminiais vaizdais į Neries upę bei Vilniaus senamiestį.

  SEB bankas įgyvendina savo tvarumo strategiją teikdamas paskolas tvariai veikti siekiančioms įmonėms ir finansuodamas žaliuosius pokyčius skatinančius projektus, konsultuodamas klientus apie žaliąsias galimybes versle ir kurdamas tvarias investicijų paslaugas.