• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Šiandien pradedamos platinti „Eika“ obligacijos jau traukia investuotojus

  Šiandien nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ pradeda platinti 5 mln. Eur vertės obligacijų emisiją. Dvejų metų trukmės obligacijos jau sulaukė tiek mažmeninių, tiek stambių investuotojų, tokių kaip viena seniausiai Lietuvoje veikiančių turto valdymo kompanijų „Gerovės valdymas“, dėmesio. Į obligacijas ketina investuoti ir bendrovės darbuotojai bei su įmonių grupe „Eika“ susiję asmenys – jų investuota suma gali siekti iki 0,5 mln. eurų.

   „Tik pasirodžius pirmosioms žinioms apie mūsų obligacijų platinimą sulaukėme įvairių užklausų, tiek iš verslo bendruomenės, tiek iš privačių asmenų – potencialių obligacijų pirkėjų. Planuojamos investuoti sumos riba labai plati – nuo tūkstančio iki kelių šimtų tūkstančių eurų. Obligacijų emisijos parametrai yra visiems vienodi ir nepriklauso nuo investuojamos sumos – mums šis lygiateisiškumo principas buvo svarbus“, – teigia Indrė Dargytė, „Eika Asset Management“ valdybos narė.

  Obligacijas nuo spalio 26 iki lapkričio 11 dienos platins Šiaulių bankas, o vienos obligacijos vertė bus 1 000 Eur. Planuojama metinė palūkanų norma bus nuo 4,5 iki 5 proc., o tikslus palūkanų dydis bus nustatytas aukciono būdu – pildydami obligacijų įsigijimo paraiškas jas galės pasiūlyti patys rinkos dalyviai, būsimi investuotojai.

  Dalį obligacijų planuoja įsigyti daugiašeimis biuras

  Į „Eika“ obligacijų emisiją planuoja investuoti ir stambus turto valdytojas – UAB FPĮ „Gerovės valdymas“ – seniausiai veikiantis nepriklausomas licencijuotas daugiašeimis biuras (angl. multi-family office) Lietuvoje.

  „Kaip daugiašeimis biuras, mes investuojame į įvairias finansines priemones ir nuolat ieškome naujų, įdomių, teisingą rizikos ir grąžos santykį turinčių investicijų. Buvome vieni pirmųjų pradėję aktyviai investuoti privačios skolos rinkoje Lietuvoje, o šiuo metu kaip tik ieškojome saugesnių, trumpo laikotarpio obligacijų, susietų su nekilnojamuoju turtu“, – teigia Vilius Oškeliūnas, finansų patarėjų įmonės „Gerovės valdymas“ gerovės valdytojas.

  Finansų eksperto teigimu, „Eika“ yra viena iš Lietuvos NT rinkos lyderių, tad, susipažinus su bendrovės rezultatais bei veiklos planais, nuspręsta prisidėti investicijomis prie šių planų įgyvendinimo. „Eikos“ pasirinkta obligacijų forma, kai jas išleidžia motininė bendrovė, mūsų nuomone, suteikia saugumo ir aiškumo investuotojams. Iš pirminių indikacijų matome, kad mūsų klientai ketina išpirkti reikšmingą šios obligacijų emisijos dalį“, – sako V. Oškeliūnas.

  „Jau anksčiau vedėme derybas su „Gerovės valdymo“ atstovais dėl galimybės pasiūlyti jų klientų poreikius atitinkantį investicinį produktą. Džiugu, kad mums pavyko pritraukti vieno seniausiai Lietuvoje veikiančių daugiašeimių biurų klientų susidomėjimą“, – teigia I. Dargytė.

  Siūlo nelaukti paskutinės dienos

  Pasak Domo Klimavičiaus, Šiaulių banko Rinkų ir iždo departamento Investavimo paslaugų grupės vadovo, obligacijų emisijos vis labiau populiarėja kaip atsvara banko paskoloms.

  „Jau daugiau nei 6 metus padedame įmonėms pasiskolinti, išleidžiant obligacijas. Kruopščiai atsirenkame mums priimtinus emitentus, tad visais atvejais emisijos pilnai išplatinamos. Su NT rinka susietos obligacijų emisijos platinamos reguliariai. Investuotojams NT namų rinka yra neblogai pažįstama ir priimtina, tad nuolat sulaukiame daug interesantų“, – teigia investicijų ekspertas.

  Šiaulių banko organizuojamo aukciono būdu prioritetas bus teikiamas investuotojams, pirmiausia atsiuntusiems ir apmokėjusiems obligacijų įsigijimo paraiškas platinimo laikotarpio metu, taip pat nurodžiusiems žemiausią palūkanų normą, t. y. 4,5 proc. D. Klimavičius apsisprendusiems investuotojams pataria nelaukti paskutinės dienos, nes, esant paklausos perviršiui, obligacijas įgis anksčiausiai paraiškas pateikę ir mažiausią pajamingumą pasirinkę investuotojai.

  Planuoja investuoti ir įmonės darbuotojai

   Be institucinių ir mažmeninių investuotojų, į „Eika“ obligacijas planuoja investuoti ir bendrovės darbuotojai. Pasak I. Dargytės, darbuotojų ir su „Eika“ grupe susijusių šalių investuojama suma gali siekti iki 0,5 mln. eurų. „Tai rodo darbuotojų pasitikėjimą įmone, jų norą paskolinti savo bendrovei, kuri pirmą kartą savo veiklos istorijoje išleidžia obligacijas rinkoje“, – džiaugiasi I. Dargytė.

  Įmonė planuoja, kad pritrauktos lėšos bus skiriamos būsimų įmonių grupės „Eika“ projektų plėtrai, o pirmiausia, nukreiptos į Šv. Stepono gatvėje numatytą bendruomeniško gyvenimo apartamentų (angl. co-living) projektą.

  Nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupės „Eika“ konsoliduotos pajamos
  pernai pasiekė 53,3 mln. Eur., t. y. 11,5 proc. daugiau nei 2018 metais. 2019 m. „Eika“ pardavė rekordinį skaičių – 450 butų. Taip pat bendrovė 2019 m. liepą baigė vystyti 49 mln. Eur vertės daugiafunkcį kompleksą „Live Square“, kurį sudaro „Live Square“ verslo centras su prekybos galerija ir stogo terasa, viešbutis „Hilton Garden Inn“ bei gyvenamieji apartamentai.

  Informacija apie obligacijų platinimą: www.eika.lt/obligacijos/