• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Šiaulių bankas suteikė 14 mln. eurų finansavimą „Eika“ valdomam projektui sostinėje

  Šiaulių bankas pasirašė sutartį su nekilnojamojo turto plėtros bendrove „Eika“ dėl 14,26 mln. eurų finansavimo sostinės Šv. Stepono gatvėje plėtojamiems projektams.

  Projektą sudaro dvi dalys – bendrojo gyvenimo apartamentai (angl. co-living) bei gyvenamasis korpusas „Šv. Stepono Baltas lapas“. Investicijos į  co-living objektą sieks 15 mln. eurų, į gyvenamąją projekto dalį – 13,5 mln. eurų. Projektus baigti tikimasi 2023 metų ketvirtą ketvirtį.

  Šiaulių banko Vilniaus regiono ir filialo verslo klientų direktoriaus Kęstučio Griniaus teigimu, projektas įsikurs perspektyvioje sostinės dalyje – Naujamiesčio rajone, netoli geležinkelio stoties. Prognozuojama, kad ilgainiui ši teritorija sulauks daug investicijų ir taps nauju miesto traukos centru.

  Projektas unikalus, nes jį sudaro įvairaus dydžio butai, komercinės patalpos ir co-living kambariai. Būtent co-living tipo būstai Vilniuje sparčiai populiarėja. „Ši bendrojo gyvenimo apartamentų koncepcija puikiai atliepia jaunų profesionalų poreikius. Daugėja įmonių, kurios į Vilnių siunčia savo specialistus iš užsienio ir jiems reikia lankstesnių nuomos sąlygų. Arba tarptautiniai studentai – jų Vilniuje priskaičiuojama bent 2-3 tūkst., ir, kaip rodo užsienio praktika, šie studentai pamėgo co-living standartą dėl socializacijos galimybių“, – pastebėjo Šiaulių banko atstovas.

  „Tiek co-living, tiek „Šv. Stepono Balto lapo“ statybos jau įsibėgėjusios ir tai, kad nepaisant šiandieninių faktų – karo Ukrainoje bei iššūkių statybinių medžiagų tiekimo grandinėse – suteiktas finansavimas šiam nemažos apimties projektui, rodo, kad NT rinka lieka stabili, o mes ir toliau galime vykdyti savo įsipareigojimus klientams. Kryptingai dirbame ir toliau dirbsime tam, kad galėtume pasiūlyti naujo būsto įsigyti ar nuomotis Vilniaus gyventojams, tiek senbuviams, tiek naujai atvykusiems“ – teigia Domas Dargis, „Eika“ generalinis direktorius.

  Co-living projekto dalyje numatyti 269 viešbučio kambariai su miegamojo zona, privačiu vonios kambariu bei mini virtuvėle, kambario plotas svyruoja tarp 18 ir 24 kv. m. Bendruomeniško gyvenimo mylėtojams numatytos įvairios bendros erdvės ir paslaugos: visą parą veikianti recepcija, ramaus poilsio ir aktyvaus laisvalaikio leidimo žaidimų zonos, sporto salė, bendro naudojimo virtuvės ir valgomojo zonos, mokymosi erdvės kiekviename aukšte, erdvi stogo terasa, iš kurios bus galima grožėtis senamiesčio panorama.

  „Šv. Stepono Balto lapo“ projektas – keturių, penkių aukštų korpusai, kuriuose suprojektuoti 117 butų ir 15 komercinių  patalpų pirmuosiuose aukštuose; bendras butų plotas – apie 7.200 kv. m. Butai – vieno-keturių kambarių, jų plotas svyruoja nuo 25 iki 80 kv. m. Pirmo aukšto butai suplanuoti su terasomis.

  Automobilių parkavimui numatytas požeminis aukštas, kuriame be vietų automobiliams bei elektromobiliams numatytos ir dviračių saugyklos. Pastatas suprojektuotas pagal A+ energinio naudingumo klasės standartą.