• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Šiaurės miestelyje pradėtas statyti „North star“ projektas
  Sostinės Šiaurės miestelyje bendrovė „Eikos statyba" jau pradėjo daugiafunkcinio 19 000 kv. m. biurų pastato „North Star" statybą. Nuo antradienio statybų aikštelėje sukinėjasi dvi bokštinės gervės, dviem pamainomis triūsia apie 200 darbininkų, suvažiavusių iš visos Lietuvos.
   
  Šį apie 110 mln. Lt vertės darbų kontraktą bendrovė laimėjo projekto plėtotojo „MG Valda" surengtame konkurse, kuriame dalyvavo devynios įmonės. Projektas turėtų būti baigtas per 16 mėnesių, todėl statytojai jau dabar skuba.
   
  Vis dėlto, bendrovės atstovų aiškinimu, trimis pamainomis šiame objekte dirbti neketinama, nes naktinis darbas yra mažiau efektyvus ir brangiau apmokamas, o projekto iššūkiai – ne tik didelis statybų mastas ir trumpas projekto įgyvendinimo laikas, bet ir griežti kokybės reikalavimai.
   
  „Netrypčiosime vietoje, nes tikimės, kad tai – ne paskutinis bendras projektas su reikliu ir rimtu užsakovu „MG Valda", — sako Rytis Ivanauskas, bendrovės „Eikos statyba" direktorius. Tai nebe pirmas bendrovės projektas, kuriame užsakovas ir rangovas – rinkoje konkuruojančios įmonės.
   
  Daugiafunkcinio projekto, kurį sudarys biurų pastatas ir septynių aukštų gyvenamasis namas, idėja – darbo ir gyvenimo pusiausvyra, todėl du skirtingus statinio tūrius sieja viena architektūrinė kalba, natūralaus akmens, stiklo ir metalo derinys.
   
  Jauni ir energingi projekto architektai Simonas Talandzevičius (32 m.) ir Mindaugas Leliūga (33 m) tikisi, kad užbaigtas pastatas taps lengvai įsimenamu miesto orientyru: „gal ne tokiu garsiu, kaip Eifelio bokštas, ar Sidnėjaus opera, bet tikrai atpažįstamu kvartalo simboliu".
   
  Klasikinius danų architekto Jorno Utzono, projektavusio Sidnėjaus operą, statinius architektai laiko gero architektūrinio skonio etalonu ir savo darbuose stengiasi vadovautis jo idėjomis.
   
  Todėl ir projektui Šiaurės miestelyje jie bandė suteikti „gamtos nugludintą formą", kurią architektai tikisi perteikti sėkmingu stiklo ir akmens santykiu pastatų fasaduose.