• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Simboliniu renginiu „Eika Asset Management“ valdomas fondas pažymėjo moderniausio ir naujausio „DHL Lietuva“ terminalo Baltijos šalyse statybų pradžią

  2021 m. lapkričio 17 d. Vilniaus oro uosto teritorijoje įvyko renginys, skirtas pažymėti naujo „DHL Lietuva“ skubių siuntų terminalo statybų pradžią, ceremonijos metu į pastato pamatus įbetonuota simbolinė laiko kapsulė įprasminanti šio pastato svarbą šiems laikams. Inovatyvaus ir į tvarumą orientuoto terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF). Baigtas statyti pastatas liks šio fondo nuosavybėje, planuojama, kad projekto investicijos sieks 6,3 mln. eurų. Projekto statybų pabaiga planuojama po metų, 2022 m. III ketvirtį. Terminalo generalinis rangovas, atsakingas ir už projektavimo procesą, – UAB „Eikos statyba“.

  „Mūsų ir partnerių investicija į tarptautinį skubių siuntų terminalą šiuo laikotarpiu yra ypatingai aktuali, kadangi nuo pat 2020 metų pradžios pasaulį vargina COVID–19 pandemija. Didelę dalį šio laiko mūsų regione, kaip ir visame pasaulyje, vyravo karantinas, ir buvo apribotos žmonių judėjimo galimybės, o tai sąlygojo logistikos procesų sutrikimus visame pasaulyje. Skubios siuntos, kurios iki tol tebuvo patogumas, tapo absoliučia kasdienio gyvenimo būtinybe kiekvienam šalies gyventojui.

  Reikšminga tai, kad pastato užsakovu bei pirmuoju naudotoju tapo įmonė „DHL Lietuva“, priklausanti Deutsche Post DHL Group (DPDHL), – didžiausiai pasaulyje logistikos bendrovei, kuri taip pat plačiai žinoma kaip inovacijų lyderė, daug dėmesio skirianti tvarumui, o tai logistikos srityje 2021 metais – itin svarbu“, – teigia EAM generalinė direktorė Viktorija Orkinė.

  Skubių siuntų terminalas atitinka aukščiausius tarptautinės siuntų kompanijos DPDHL reikalavimus ir yra suprojektuotas remiantis šios kompanijos įgyta gerąja praktika. Statinys ribosis su Vilniaus oro uosto teritorija, o tai leis operatyviai aptarnauti oro transportu pervežamas siuntas. 4.800 kv. m ploto pastatą sudarys administracinė bei siuntų terminalo paskirstymo dalys, 12.000 kv. m ploto aikštelių.

  Inovatyvios technologijos naujajame terminale bus diegiamos ne tik procesų efektyvinimui, bet ir atsižvelgiant į darbuotojų gerovę. Pavyzdžiui, terminale bus sumontuota dviejų lygių paskirstymo linija, kuri galės apdoroti daugiau nei 3.600 pakuočių per valandą, o tai tiek žymiai pagreitins procesą, tiek reikšmingai sumažins fizinio darbo kiekį darbuotojams.

  EREF valdomas „DHL Lietuva“ projektas reikšmingai prisidės prie ambicingo DPDHL tikslo tapti klimatui neutraliu verslu. Viso pastato šildymo ir sandėlio vėsinimo poreikiams bus naudojami geoterminės energijos sprendiniai. Langams naudojamas specialiai apdorotas stiklas siekiant užtikrinti komfortabilią darbo aplinką, bei suvartoti mažiau energijos. Pastate taip pat bus įdiegta aukščiausio lygio efektyvaus patalpų valdymo sistema (angl. Building management system, BMS).

  Drauge su naujojo terminalo atidarymu „DHL Lietuva“ planuoja žengti dar vieną ryžtingą žingsnį tvarumo link: visam Vilniuje dirbančiam mikroautobusų parkui bus įrengta elektros įkrovimo infrastruktūra ir taip palaipsniui pereinama prie vien tik elektrinių transporto priemonių. „DHL Lietuva“ biuro darbuotojams naujajame terminale taip pat bus suteikta nemokama galimybė įkrauti savo elektra varomas transporto priemonių baterijas.

  „Džiaugiamės, kad „DHL Lietuva“ terminalo statyba ir kompanijos investicijos Vilniaus oro uoste užtikrins sėkmingą skubių siuntų verslo plėtrą Lietuvoje.  Automatizuota siuntų rūšiavimo sistema, įgyvendinti procesų efektyvumo sprendimai, dėmesys aplinkosauginiams aspektams leis ne tik teikti aukščiausią paslaugų kokybę „DHL Lietuva“ klientams Lietuvoje, bet ir ženkliai prisidės prie DPDHL bendrovės verslo tvarumo įsipareigojimų, mažinant CO2 emisijas siuntų gabenime.

  DHL šiais metais globaliu mastu pripažinta kaip geriausia vieta dirbti Pasaulyje, ir su naujomis investicijomis neketiname šios pozicijos apleisti. Darbuotojams planuojama įrengti laisvalaikio erdvę ant naujojo biuro pastato stogo, kur poilsio metu bus galima stebėti kylančius ir besileidžiančius lėktuvus, numatoma sporto salė ir kitos erdvės pritaikytos efektyviam darbui ar pilnaverčiui poilsiui“, – pasakoja „DHL Lietuva“ vadovas Mindaugas Pivoriūnas.

  Šis projektas – sėkmingas bendradarbiavimo rezultatas. Jis pastebimai prisidės prie krovinių aptarnavimo infrastruktūros gerinimo didžiausiame šalies oro uoste. Kaip teigia Lietuvos oro uostų generalinis direktorius Marius Gelžinis: „Džiaugiamės, kad su partneriais sutelkus jėgas, projektas pradedamas įgyvendinti. Nes pozicijų stiprinimas krovinių gabenimo srityje regione – viena strateginių plėtros krypčių naudingų ne tik mūsų įmonei, bet ir visai šaliai.“

  Be „DHL Lietuva“ terminalo EREF investicinį portfelį sudaro „Highway“ verslo centras ir „Audi“ bei „Volkswagen“ automobilių atstovybės Vilniuje, „BENU“ vaistinių valdytojo „Tamro“ logistikos centras Kaune ir naujo logistikos centro plėtros projektas Kauno LEZ. EREF yra antrasis EAM valdomas nekilnojamojo turto fondas, investuojantis į komercinės paskirties objektus. EREF investuoja į klasikinį komercinį turtą – biurų pastatus, prekybos centrus ir logistikos ar lengvosios pramonės objektus CEE regione. Fondas yra skirtas informuotiesiems investuotojams, kartu su išoriniais investuotojais yra investuojamas ir „EIKA“ grupės kapitalas.

   

  Apie EAM

  UAB „Eika Asset Management“ yra fondų valdymo įmonė, nuo 2016 m. valdanti investicinius fondus. EAM veikla yra licencijuojama ir prižiūrima Lietuvos banko. Valdymo įmonė turi teisę valdyti informuotiesiems investuotojams skirtus kolektyvinio investavimo subjektus. EAM komanda – tai investicijų valdymo profesionalai, sukaupę daugiau nei 15–os metų patirtį komercinės ir gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto plėtojime, išmanantys nekilnojamojo turto rinką, gebantys ją analizuoti bei atrasti investicines galimybes.

   

  Apie DHL

  DHL yra pirmaujantis pasaulinis logistikos pramonės prekės ženklas. Mūsų DHL padaliniai siūlo neprilygstamą logistikos paslaugų spektrą – nuo nacionalinio ir tarptautinio siuntų pristatymo, elektroninės prekybos siuntimo ir sandėliavimo, tarptautinio greitojo, kelių, oro ir vandenynų transporto iki pramoninės tiekimo grandinės valdymo sprendimų. DHL, turinti apie 400 000 darbuotojų daugiau nei 220 šalių ir teritorijų visame pasaulyje, saugiai ir patikimai jungia žmones ir įmones, sudarydama sąlygas tvariems pasauliniams prekybos srautams. Turėdama specializuotų sprendimų, skirtų augančioms rinkoms ir pramonės šakoms, įskaitant technologijas, gyvybės mokslus ir sveikatos priežiūrą, inžineriją, gamybą ir energetiką, automobilių pramonę ir mažmeninę prekybą, DHL yra užsitikrinusi savo pozicija vadintis „Pasaulio logistikos kompanija“.

  DHL yra „Deutsche Post DHL Group“ dalis. 2020 m. grupė uždirbo daugiau nei 66 milijardus eurų. „Deutsche Post DHL Group“ siekia iki 2050 m. pasiekti nulinės emisijos logistiką.