• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Socialinių emocinių įgūdžių programa „Antras žingsnis darželiams“

  KVIETIMAS

  Savo darželio vaikams siekiate suteikti ne tik akademinių žinių, bet norite ugdyti ir socialinius emocinius įgūdžius? Mokyti vaikus suprasti ir valdyti savo jausmus, spręsti konfliktus, padėti jiems geriau sutelkti dėmesį  ir susidraugauti?

  Kviečiame ikimokyklinio ugdymo įstaigas įgyvendinti socialinių emocinių įgūdžių programą „Antras žingsnis darželiams“ ir dalyvauti atrankoje į mokymus.

  „Eika“ grupei finansuojant programos „Antras žingsnis darželiams“ įgyvendinimą, Paramos vaikams centro psichologai parengs beveik 40 ikimokyklinių ugdymo įstaigų pedagogų, kurie vaikus galės mokyti, kaip suprasti ir valdyti savo jausmus, spręsti konfliktus, bendradarbiauti ir kitų socialinių emocinių įgūdžių.

  Kaip vyksta programa darželyje?

  Dvejus metus 28 savaites kiekvieną dieną pagrindinė(-is) grupės auklėtoja(-s) veda 20 min.  trukmės pamokėlеs 4-6 metų vaikams. Užsiėmimų metu vaikai atlieka jų amžiui pritaikytas, įtraukiančias ir lengvai suprantamas užduotis. Naudojamos žaismingos priemonės, padedančios sudominti vaikus: lėlytės, plakatai, jausmų kortelės, linksmos dainelės. Visų pamokėlių eiga, struktūra ir užduotys detaliai aprašytos programos vadove, o reikalingos priemonės pateikiamos metodinėje medžiagoje.

  Įgūdžiai, kurie ugdomi pamokėlių metu:

  • mokymosi įgūdžiai: gebėjimas klausytis, fokusuoti dėmesį, sekti instrukcijas, įvardinti savo poreikius;
  • empatija: jausmų identifikavimas, pykčio atpažinimas, norаs padėti;
  • emocijų valdymas: kūno pojūčių ir jausmų sąsajos, gebėjimas įveikti nusivylimą ir pyktį, išlaukti ir nusiraminti, apėmus stiprioms emocijoms;
  • bendravimo ir problemų sprendimo įgūdžiai: gebėjimas pakviesti į žaidimą, prisijungti prie žaidimo, gebėjimas įvardinti problemą ir ieškoti galimų išeičių, išsakyti savo nuomonę.

  Аtsiliepimai apie programą

  Programą „Antras žingsnis darželiams“ jau įgyvendinantys Vilniaus, Kėdainių ir Utenos darželių auklėtojai pastebi, kad vos po kelių mėnesių stipriai sumažėjo vaikų agresyvaus elgesio, jie tapo kur  kas draugiškesni, dažniau stengiasi padėti vienas kitam ir auklėtojams, supykę greičiau nusiramina, lengviau dalinasi žaislais ir įtraukia vienas kitą į žaidimus.

  PROGRAMOS „ANTRAS ŽINGSNIS DARŽELIAMS“ MOKYMAI

  Norint įgyvendinti programą, auklėtojos(-ai) turi baigti Paramos vaikams centro mokymus (12 ak.val.), kurių metu suteikiama visa reikalinga metodinė medžiaga (programos vadovas, lėlytes, dainelės, plakatai, jausmų kortelės). Vėliau teikiamos tęstinės konsultacijos (4 ak. val.), skirtоs aptarti kylantiems klausimams dėl darbo su „Antro žingsnio darželiams“ programa.

  Mokymai vyks Paramos vaikams centre, Vilniuje:

  – 1 grupė: rugsėjo 11-12 d. 10.00-16.00 val.

  – 2 grupė: rugsėjo 21-22 d. 10.00-16.00 val.

  Mokymai skirti: darželių auklėtojoms(-ams), kurių grupėse didžioji dalis vaikų – keturmečiai (gali būti ir mišrios grupės).

  Lektorė: Paramos vaikams centro psichologė, programos „Antras žingsnis“ vadovė Ieva Dulinskaitė.

  Dalyvavimas nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas.

  Į mokymus pakviesime po atrankinio pokalbio. Ar esate kviečiama(-s) į atrankinį pokalbį, informuosime Jūsų registracijos anketoje nurodytais kontaktais.

  Registracija vyksta iki birželio 30 d. čia: https://forms.office.com/e/kF86mNLevR

  Kilus klausimams: ieva.dulinskaite@pvc.lt

  MOKYMUS ORGANIZUOJA: Paramos vaikams centras

  FINANSUOJA: „Eika“ grupė