• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Spalio pabaigoje „Eika“ pradės platinti 5 mln. vertės obligacijų emisiją

  Spalio pabaigoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Eika“ pradės platinti 5 mln. Eur vertės obligacijų emisiją. Pirmą kartą vertybinius popierius nusprendusi išleisti įmonė tikisi pritraukti ne tik stambių institucinių, bet ir mažmeninių investuotojų, ieškančių patikimų, fiksuotą palūkanų grąžą siūlančių investavimo instrumentų.

   

  Dvejų metų trukmės UAB „Eika“ obligacijas nuo spalio 26 iki lapkričio 11 dienos platins AB Šiaulių bankas. Planuojama metinė palūkanų norma – nuo 4,5 iki 5 proc., o tikslus palūkanų dydis bus nustatytas aukciono būdu – pildydami obligacijų įsigijimo paraiškas jas galės pasiūlyti patys rinkos dalyviai, būsimi investuotojai. Vienos obligacijos nominalo vertė bus 1 000 Eur, tad tikimasi, kad į kapitalo rinką įsitrauks nauji mažmeniniai investuotojai, kurie į obligacijas investuos pirmą kartą.

  „NT įmonių platinamos obligacijos Lietuvoje dar yra gana retas lėšų pritraukimo būdas, kitaip nei kitose šalyse, pavyzdžiui, Estijoje ar Skandinavijos regione, kur ilgametę patirtį sukaupusios  įmonės nuolat ieško alternatyvių skolinimosi būdų. Taip įmonės siekia diversifikuoti finansavimo šaltinius ir skolintis ne tik iš bankų, bet ir iš institucinių ar mažmeninių investuotojų“, – teigia Domas Dargis, „Eika“ generalinis direktorius.

  „Patikimų įmonių iš NT ir kitų sektorių atėjimas į kapitalo rinką sukuria platesnes galimybes investuotojams, kurie žemų indėlių palūkanų aplinkoje nuolat ieško įvairesnių investavimo priemonių. Tiek įmonėms, tiek investuotojams yra naudinga, kad toks lėšų pritraukimo būdas ima sparčiai populiarėti ir Lietuvoje“, – teigia Tomas Varenbergas, Šiaulių banko Rinkų ir iždo departamento direktorius.

   

  Palūkanos – kas pusmetį, išpirkimas – po dvejų metų

  Pasak D. Dargio, obligacijos – vienas saugiausių investavimo instrumentų, nes investuotojas gauna fiksuotą grąžą palūkanų forma. Be to, „Eikos“ obligacijos yra trumpo termino – jos bus išperkamos jau po dvejų metų. Palūkanos investuotojams bus mokamos kas pusmetį.

  „Per 27-erius veiklos metus išvystėme diversifikuotą komercinio NT portfelį, įskaitant biurų kompleksus „Live Square“ ir „Dvyniai“, prekybos centrus „Pupa“ ir „Smiltė“ bei viešbutį „Hilton Garden Inn“. Iš šių objektų gaunamos nuomos pajamos šiuo metu užtikrina subalansuotą lėšų srautą įmonėje, jos taip pat bus naudojamos obligacijų palūkanoms padengti. Susidomėjimą platinamomis obligacijomis jau pareiškė ir institucinis investuotojas, su kuriuo šiuo metu deramės dėl dalies obligacijų emisijos išpirkimo“, – teigia „Eika“ generalinis direktorius.

  Įmonė planuoja, kad pritrauktos lėšos bus skiriamos būsimų „Eikos“ grupės projektų plėtrai, o pirmiausia, nukreiptos į Šv. Stepono gatvėje numatytą bendruomeniško gyvenimo apartamentų („co-living“) projektą.

  Nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupės „Eika“ konsoliduotos pajamos pernai pasiekė 53,3 mln. Eur., t. y. 11,5 proc. daugiau nei 2018 metais. 2019 m. „Eika“ pardavė rekordinį skaičių – 450 butų. Taip pat bendrovė 2019 m. liepą baigė vystyti 49 mln. Eur vertės daugiafunkcį kompleksą „Live Square“, kurį sudaro „Live Square“ verslo centras su prekybos galerija ir stogo terasa, viešbutis „Hilton Garden Inn“ bei gyvenamieji apartamentai.

  Dažnai užduodamus klausimus rasite čia.

  Daugiau informacijos: obligacijos@eika.lt.