• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Su „Žalio biuro“ programa EIKA verslo centras sutaupė elektros energijos tiek, kiek sunaudoja per 10 mėnesių

  EIKA išrinko 2016 m. „žaliausią“ „EIKA verslo centre“ esančių nuomininkų biurą. Juo tapo UAB „Unseen Pictures“ kartu su UAB „Elektroninės leidybos namai“ ir UAB „Pharmanet“ per metus energijos suvartojimą sumažinę net 14 proc., palyginus su 2015 m., o visame verslo centre elektros sąnaudos sumažėjo 4,3 proc. skaičiuojant suvartojimą kvadratiniam metrui.

  Net 28 proc. mažesnis elektros energijos suvartojimas – tai penkerių metų rezultatas, pasiektas įgyvendinus „Žalio biuro“ programą. Pasak EIKA turto valdymo departamento direktoriaus Giedriaus Brūzgės, per penkerius programos gyvavimo metus pavyko sutaupyti daugiau elektros energijos nei visas „Eika verslo centras” suvartojo per 2016 m 10 mėnesių.

  Įmonėms, įsikūrusioms „Eika verslo centre”, dalyvavimas programoje nesukuria papildomų investicijų, o išteklių optimizavimas nesumažina komforto biuruose dirbantiems žmonėms. „Šiuo metu „Žalio biuro” programoje dalyvauja daugiau nei pusė nuomininkų, kurių nuomojamas plotas sudaro 57 proc. viso verslo centro ploto. Kiekvieną mėnesį iš „Žalio biuro“ projekto dalyvių yra renkamas geriausius rezultatus pasiekęs biuras, kuris yra apdovanojamas didele pintine vaisių. O daugiausiai sutaupęs energijos per metus lyginant su praėjusiais metais biuras tampa metų laimėtoju,“ – apie paskatas dalyvauti programoje pasakoja G. Brūzgė. Geriausią rezultatą 2016 m. pasiekė vienose patalpose veikiantys UAB „Unseen Pictures“ kartu su UAB „Elektroninės leidybos namai“ ir UAB „Pharmanet“, kurie energijos sąnaudas per metus sumažino 14,02 proc. ir buvo apdovanoti pagrindiniu prizu. Antroje vietoje liko įmonė „Versli Lietuva“ sutaupiusi 12,5 proc., o trečioje – „Rockwool“ kompanija sutaupiusi 8,4 proc. elektros energijos.

  „Žalias biuras“ – tvaraus verslo puoselėjimui

  Siekiant skatinti darbuotojus keisti kasdienius įpročius ir racionaliai vartoti biuro resursus, 2011 m. pabaigoje buvo sukurta viena populiariausių socialinės atsakomybės iniciatyvų – „Žalias biuras”. Programos tikslas – ugdyti atsakingo vartojimo įpročius, energijos išteklių taupymą ir aplinkos tausojimą, taip sumažinant įmonių eksploatacijos sąnaudas. Nuo pat įkūrimo pradžios prie šios socialinės atsakomybės programos prisijungęs „Eika verslo centras” jau skaičiuoja penkmečio tvaraus verslo puoselėjimo rezultatus.

  Apie įmonių grupę „Eika“

  1992 m. įkurta bendrovė EIKA yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių grupių Lietuvoje, sėkmingai plėtojanti gyvenamųjų, komercinių, visuomeninių ir kitos paskirties pastatų projektus, kurianti naują gyvenimo ir darbo kokybę. Įmonė jau pastatė beveik 4000 butų ir 320 tūkst. kvadratinių metrų ploto pastatų EIKA daug kartų apdovanota kaip geriausia nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje, geriausiais Lietuvoje tapę ir įmonės projektai „Santariškių namai“ bei „Eika namai Pilaitėje“. Šiuo metu vystomi nauji kvartalai Pilaitėje, Žirmūnuose, Bajoruose, Jeruzalėje, šiais metais planuojama pradėti statybas NT komplekse Gedimino pr.