• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Vadovai nori daugiau laiko praleisti namuose
  Paklausti, ar norėtų namuose praleisti daugiau laiko nei dabar, net 74 proc. aukščiausio ir vidutinio lygio vadovų atsakė teigiamai, rodo nekilnojamojo turto plėtros įmonės Eika“ inicijuotas ir rinkos bei viešosios nuomonės tyrimų kompanijos Spinter tyrimai“ rugsėjį atliktas reprezentatyvus tyrimas apie lietuvių laiko įpročius laiką leidžiant namuose.
   
  Jo metu buvo klausiama, kiek laiko lietuviai skiria šeimai, namams, sau bei kaip leidžia laiką namuose po darbų. Net 40 proc. aukštas pareigas einančių lietuvių prisipažino, kad jiems pritrūksta laiko šeimai, namams ir poilsiui. Namuose po darbų jie spėja tik pavalgyti ir pasiruošti kitai dienai.
   
  „Įmonių vadovai, verslininkai, įvairių kompanijų direktoriai ir savininkai – tai grupė žmonių, kurių įtemptas darbo grafikas, verslo susitikimai, darbinės kelionės užima didžiąją dienos dalį. Dėl darbų maratono ir viršvalandžių dažnai nusikelia arba nebelieka laiko pačiam svarbiausiam dienos susitikimui – susitikimui su šeima ir artimaisiais namuose. Namai vadovams tampa tik stotele, kur pavalgoma ir pamiegama“, – sako Martynas Žibūda, „Eika“ plėtros direktorius.
   
  Jo teigimu, rasti kelias laisvas valandas šeimai ir namams vadovams dažnai tampa neįmanoma misija. Beveik 40 proc. vadovų nurodė per dieną šeimai ir sau namuose skiriantys tik nuo 1 arba 2, o kartais ir mažiau valandų. Ir vos 11 proc. tam skiria daugiau nei penkias ar šešias valandas.
   
  „Kaip parodė tyrimo rezultatai, tarnautojai, smulkūs verslininkai, ūkininkai, įvairūs techniniai darbininkai laiko šeimai ir namams randa dažniau nei aukščiausio lygio kompanijų vadovai. Tačiau visi be išimties nurodė, kad namuose norėtų praleisti daugiau laiko nei praleidžia dabar. Lapkričio 20-ąją skelbdami Namų diena norime atkreipti visuomenės dėmesį į šią situaciją“, – sako M. Žibūda.
   
  Šią dieną nekilnojamojo turto plėtros ekspertas kviečia visus dirbančius žmones grįžti namo anksčiau nei įprastai ir likusią dienos dalį skirti šeimai – kartu gaminti vakarienę, žaisti stalo žaidimus ar padėti vaikams pasiruošti rytdienos pamokoms. Galiausiai – rasti laiko gerai knygai.
  „Raginame visus vadovus šią dieną paskatinti savo darbuotojus namo grįžti anksčiau. Kviečiame ir darbdavius neužsibūti kabinetuose. Atidėti darbinius susitikimus, išjungti kompiuterius, patraukti į šalį dokumentus ir laisvą popietę visą dėmesį skirti šeimai ir namams. Namams, į kuriuos visada grįžti gera“, – sako M. Žibūda.
   
  Kaip rodo tyrimas, šiuo metu iki 17 valandos namo iš darbo grįžta 12 proc. dirbančių lietuvių. Valandą vėliau – 17 proc. darbuotojų. Beveik 13 proc. darbą turinčių respondentų namo grįžta tarp 18 ir 19 val. Tyrimas parodė, kad didesnes pajamas turintys tyrimo dalyviai namo grįžta vėliau.
   
   
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių gupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovavimo patirtį.
   
  Daugiau informacijos:
  Raimonda Janušonytė
  Rinkodaros vadybininkė
  Tel. +370 616 58076
  Faks. +370 5 2514 256
  El. p. raimonda@eika.lt
  www.eika.lt