• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Valstybinė komisija tinkamais naudoti pripažino du naujausius „EIKA“ projekto „Bajorų alėjos“ namus

  Šią vasarą valstybinė komisija pripažino tinkamais naudoti du naujausius „EIKA“ projekto „Bajorų alėjos“ daugiabučius namus, taip skelbiant, kad jie baigti statyti. Du vienodi daugiabučiai namai, keturių aukštų „Beržas I“ ir „Beržas II“, pradėjo antrąjį projekto „Bajorų alėjos“ kvartalą. Salaspilio g. 7 ir 9 esančiuose naujuose mažaaukščiuose daugiabučiuose iš viso įrengti 54 butai.  

  Pastatyti butai yra dviejų–trijų kambarių, jų plotas svyruoja nuo 47 iki 61 kv. m. Pirmo aukšto butai – su 16–25 kv. m dydžio terasomis, visi butai – su balkonais. Nors pastatai tik keturių aukštų, juose įrengti liftai, visi butai turi įrengtą rekuperacijos sistemą. Kiekvienas namas turi individualią ekonomišką katilinę. Pastatai projektuojami A+ energinio naudingumo klasės. 

  Iš viso antrasis „Bajorų alėjų“ kvartalas bus plėtojamas keturiais etapais, kurių metu bus pastatyta apie 350 butų; numatytų investicijų suma siekia 21 mln. eurų. Užbaigti visus keturis etapus planuojama iki 2025 m. vidurio. Kvartalo architektūrinės koncepcijos ašis – išsaugomas želdynas, į kurį organiškai integruojami pastatai.  

  Šiuo metu planuojama antrojo kvartalo, antro etapo statybų pradžia. Planuojama, kad nauju etapu bus pastatyti dar du keturių aukštų daugiabučiai namai „Klevas I“ ir „Klevas II“. Tikimasi, kad jų statybos prasidės šių metų gale. Taip pat pirmojo „Bajorų alėjų“ kvartalo priekyje projektuojamas daugiabutis namas „Vyšnia VI“. Planuojama, kad šie trys pastatai leis papildyti projektą 131 nauju butu. 

  „Bajorų alėjų“ pirmajame kvartale iš viso jau pastatyti 10 daugiabučių namų, 153 butai (įskaitant naujai pastatytus); investicijos viršijo 8 mln. eurų. Pastatai – A ir A+ energinės klasės, kiekviename įrengta individuali katilinė. Pirmo aukšto butai turi aptvertas ir įrengtas terasas, kiti butai – erdvius balkonus. Kvartale – daug privatumo.  

  Numatoma, kad „Bajorų alėjų“ projektą iš viso sudarys trys kvartalai. Projekto koncepcija siejama su botanikos sodo idėja. Siekiama integruoti esamą landšaftą, išlaikyti ir išryškinti esamus gamtos elementus, medžius, darniai apjungti gamtą ir urbanistinius motyvus. Pirmojo kvartalo centre čiurlena upelis, vaikų žaidimų aikštelė integruota tarp beržų. Antrasis kvartalas suprojektuotas aplink egzistuojantį miškelį. Planuojama konceptą tęsti ir trečiajame kvartale. 

  Šiuo metu projekte visi butai yra parduoti arba rezervuoti. Priimamos užklausos besidominčių nauju etapu.