• Titulinis
  • Grupės naujienos
  • Valstybinė komisija tinkamais naudoti pripažino tris naujausius projekto „Bajorų alėjos“ namus

    Balandžio 2 dieną valstybinė komisija pripažino tinkamais naudoti tris naujausius EIKA projekto „Bajorų alėjos“ daugiabučius namus, taip skelbiant, kad jie baigti statyti. Trys daugiabučiai namai, keturių aukštų daugiabutis namas Vyšnia V ir du dviejų–trijų aukštų kotedžinio tipo daugiabučiai Liepa IV ir Liepa V, užbaigė pirmąjį projekto „Bajorų alėjos“ kvartalą. Salaspilio gatvėje esančiuose naujuose mažaaukščiuose daugiabučiuose namuose iš viso įrengti 36 butai.

    „Bajorų alėjų“ pirmajame kvartale iš viso jau pastatyti 10 daugiabučių namų, 153 butai (įskaitant naujai pastatytus); investicijos viršijo 8 mln. eurų. Pastatai – A ir A+ energinės klasės, kiekviename įrengta individuali dujų katilinė. Pirmo aukšto butai turi aptvertas ir įrengtas terasas, kiti butai – erdvius balkonus. Kvartale – daug privatumo. Keturaukščiuose daugiabučiuose viename aukšte tik keturi butai. Kotedžinio tipo daugiabučiuose kiekvienas butas turi atskirą įėjimą iš lauko.

    Numatoma, kad „Bajorų alėjų“ projektą iš viso sudarys trys kvartalai. Šiuo metu planuojama antrojo kvartalo statybų pradžia. Projekto koncepcija siejama su botanikos sodo idėja. Siekiama integruoti esamą landšaftą, išlaikyti ir išryškinti esamus gamtos elementus, medžius, darniai apjungti gamtą ir urbanistinius motyvus. Pirmojo kvartalo centre čiurlena upelis, vaikų žaidimų aikštelė integruota tarp beržų. Antrasis kvartalas suprojektuotas aplink egzistuojantį miškelį. Planuojama konceptą tęsti ir trečiajame kvartale.

    Šiuo metu projekte dar yra likęs 21 laisvas butas; butus apžiūrėti galite čia.