• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Vilniaus industrinis parkas – augantis potencialas pramonės ir sandėliavimo įmonių plėtrai

  2015 m. UAB „Eika“ pradėjo vystyti Vilniaus industrinio parko projektą, tinkamą logistikos, gamyklų, laboratorijų ir technologinių įmonių plėtrai. Šiuo metu 54 hektarų dydžio teritorija, įsikūrusi Vilniaus mieste, Užukampio k. (netoli Lentvario) ruošiama vystymui. Atliekami paruošiamieji vidaus kelio statybos darbai, tiesiama elektros linija. Planuojama, kad investicijos į šią teritoriją gali siekti 100-150 mln. EUR.

   Industrinį parką sudaro 34 sklypai, iš kurių 30 tinkami pramonei ir sandėliavimui, 4 komercinei veiklai vykdyti. Teritorija suskirstyta į sklypus nuo 1 iki 2 hektarų, tačiau siekiant patenkinti klientų poreikius, suteikiama galimybė sklypus apjungti. Vienas didžiausių Vilniaus industrinio parko privalumų – patogi lokacija ir susisiekimas. „Teritorija yra visai šalia Lentvario miesto, todėl čia įsikūrusios įmonės turi galimybę samdyti darbuotojus būtent iš ten, taip sumažinant darbuotojų transporto kaštus. Patogiam susisiekimui su sostine taip pat yra greitas atvažiavimas aplinkkeliu Vilnius – Trakai“, – lokacijos privalumus vardina Giedrius Brūzgė, UAB EIKA Turto valdymo departamento direktorius.

  Siekiant gerinti industrinio parko vidinę infrastruktūrą, teritorijoje pradėti vidaus kelio statybos darbai, gautas kelio statybos leidimas. Vidinis teritorijos kelias, kurio ilgis yra virš 500 m. aptarnaus visą teritoriją ir suteiks galimybę privažiuoti prie visų sklypų. Šiuo metu teritorijoje atliekami paruošiamieji darbai – išpjauti medžiai, išrauti kelmai. Planuojama, kad kelias bus įrengtas šių metų rudenį.  Per 2018 m. į infrastruktūros vystymą planuojama investuoti 0,5 mln. EUR.

  Vilniaus industrinis parkas turi visas reikiamas komunalines paslaugas: vandens tiekimą, dujas, buitinių nuotekų tinklus ir vandens drenažą. Nuo šiol klientams suteikiama ir galimybė prisijungti prie Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) tinklų – 2 MW elektros generatorių talpos, o per ateinančius metus bus galimybė prisijungti dar prie 8 MW. Techninis projektas tokios linijos tiesimui jau yra baigtas ir Energijos skirstymo operatorius (ESO) pradėjo darbų konkursą.

  2017 m. teritorijoje šalia industrinio parko jau pasirašyta pirmoji sklypo pirkimo-pardavimo sutartis. Tikimasi, kad paruoštas vystymui Vilniaus industrinis parkas taip pat sulauks investuotojų dėmesio. „Matome labai didelį tokio sklypų masyvo potencialą, nes tai vienintelė pramonės ir sandėliavimo paskirties teritorija šioje Vilniaus miesto dalyje su jau paruošta infrastruktūra įmonių atėjimui“, – sako G. Brūzgė.