Virtuali realybė (VR). Du žodžiai, kurie technologijų pasaulyje šiandien skamba bene dažniausiai. Su virtualios realybės pagalba jau galima mokytis pilotuoti lėktuvą, valdyti kraną, malšinti skausmą ir… vaikščioti po savo būsimą butą.
Ekskursijas virtualioje realybėje po dar nepastatytus ar statomus butus vasario 3-10 dienomis galės išbandyti prekybos ir laisvalaikio centro „Panorama“ lankytojai. Ten nekilnojamojo turto įmonė „Eika“ pristatys naują – EIKA VR – įrankį, kuris, prognozuojama, ateityje taps neatsiejama būsto pirkimo dalimi. Nuo vasario 13 d. apžiūrėti butus virtualioje realybėje bus galima ir įmonės biure.
Virtuali realybė nelygu virtuali realybė
Dar visai neseniai virtuali realybė atrodė svetima žmonių kasdienybei, lyg iš fantastinio filmo. Tačiau situacija keičiasi ir po kelių metų virtuali realybė, pasak ekspertų, taps tokiu pat savaime suprantamu dalyku, kaip, pavyzdžiui, mobilusis telefonas.
„Virtuali realybė turi potencialą praturtinti mūsų gyvenimą ne tik pramogaujant, bet atliekant kasdienius buitinius dalykus. Pavyzdžiui, virtuali realybė bus integruojama į pardavimų rinką: išsirinkti patinkantį drabužį galėsite užsidėję akinius ir čia pat ant savęs išbandę skirtingus derinius“, – įsitikinęs Vilius Juknevičius, virtualios realybės kūrėjas.
Pasak jo, įvairūs virtualios realybės įrenginiai šalia išmaniųjų telefonų ir planšečių taps dar viena platforma – mediumu – kuri leis bendrauti, patirti ir sužinoti: „Jei seniau didele naujove atrodė kompiuteris, vėliau – mobilusis, o dar vėliau – išmanusis telefonas, tai eilė greitai ateis ir virtualiai bei papildytai realybei“.
Juknevičius teigia, kad šiuo metu labai daug skirtingų potyrių ir technologijų apibūdinama tuo pačiu terminu – virtuali realybė, todėl žmonės painiojasi.
„Labiausiai paplitusi virtualios realybės atmaina yra VR akiniai, į kuriuos įdedamas mobilus telefonas. Tokie akiniai labiausiai paplitę, tačiau jų techninės galimybės labai ribotos – gali nebent dairytis aplinkui. Kitas virtualios realybė lygmuo, kai užsidėję specialius VR akinius, galite pasivaikščioti po kitą pasaulį, savo rankomis keisti objektus bei „įsitraukti“ į dirbtinai sukurtą aplinką“, – skirtumą įvardina specialistas.
Virtuali realybė nebėra naujiena. Pirmą kartą ji panaudota prieš kelis dešimtmečius, bet tuo metu trūko gerų technologinių įrenginių, todėl ji prigijo tik tam tikrose srityse, pavyzdžiui, kariuomenėje. Pastebimai progresuojant technologijoms, neseniai prasidėjo virtualios realybės atgimimas.
Sukuria dirbtinį vaizdą
Virtuali realybė unikali tuo, jog sukuria dirbtinį vaizdą, kuris savo parametrais ir dydžiu yra identiškas tikram vaizdui. Pavyzdžiui, išbandę EIKA VR paslaugą, žmonės galės pasivaikščioti po itin tikroviškai sukurtus virtualius butų modelius.
„Virtuali realybė greitai kardinaliai pakeis būsto pasirinkimo procesą. Žmonėms nebereikės tikrinti nekilnojamojo turto skelbimų portalų ar važinėti po skirtingas miesto vietas ieškant tinkamo buto. Pakaks užsidėti akinius ir leistis į butų, kurie dar nėra pradėti statyti, apžiūrą“, – teigia Robertas Dargis, „Eika“ valdybos pirmininkas.
EIKA VR ne tik sukuria realiam vaizdui identišką dirbtinę aplinką, bet ir leidžia keisti jos detales. Pavyzdžiui, perstumdyti baldus ir net pasirinkti norimą sienų ir grindų spalvą.
Nusikėlęs į virtualų butą, būsimas naujakurys gali įvertinti ne tik būsto interjerą, tačiau ir žengti į buto balkoną ir apžiūrėti iš jo atsiveriantį vaizdą – identišką tikrajam. Be to, žmogus sutaupo daugybę valandų – iš vieno virtualaus buto į kitą gali persikelti mygtuko paspaudimu.
Šiuo metu siūloma apžiūrėti penkis virtualius butus iš keturių NT projektų – du butus iš šiemet pradėto statyti Karaliaučiaus kvartalo Pilaitėje, ir po vieną iš projektų „Namų pynės“, „Bajorų alėjos“ ir Žalgirio gatvėje esančio „135“.
Nuotraukų albumą iš pirmųjų demosntracijos dienu PC PANORAMA kviečiame žiūrėti čia
Daugiau informacijos:
Jorūnė Juodžbalytė
Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
UAB „Eika“
Tel. +370 520 45809
Mob. +370 686 80126
El. paštas: jorune.juodzbalyte@eika.lt