• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Vis daugiau naujų butų nuperkama be paskolos
  Pastarųjų metų butų pardavimų statistika rodo, kad daugėja žmonių, kurie būstą perka nuosavomis lėšomis be banko paskolų. Nekilnojamojo turto plėtros ekspertų teigimu, tendencija naują būstą pirkti iš savų santaupų ypač išryškėjo pernai, kada buvo fiksuojamas aktyvus butų pardavimas. Nekilnojamojo turto įmonės „Eika“ statytus butus pernai nuosavomis lėšomis įsigijo beveik du trečdaliai, t.y. 62 proc. pirkėjų. Panaši statistika fiksuojama ir šių metų pradžioje.
   
  Gerėjančią būsto pirkėjų finansinę situaciją rodo ketverių pastarųjų metų įmonės „Eika“ statistika. 2011 metais butus su banko paskola pirko net 62 proc. žmonių, po metų jų sumažėjo iki 55 proc., 2013 m. jie sudarė 48 proc. pirkėjų, o pernai – vos 38 procentus. Prognozuojama, kad šiais metais imančių paskolas iš banko procentinė dalis išliks panaši kaip ir praėjusiais metais.

  Daugiau lėšų skiria buto apdailai ir kokybei
   
  Nekilnojamojo turto plėtros ekspertai praėjusius metus vadina investuotojų metais, nes pirkėjų, naujus butus pirkusių savomis lėšomis, skaičius gerokai išaugo. Pasak jų, investuoti į nekilnojamąjį turtą gyventojus paskatino artėjantis euro įvedimas bei, kaip ir šiais metais, mažos indėlių palūkanos.
   
  „Dalis gyventojų, kurie norėjo išvengti santaupų litais keitimo į eurus, iki naujos valiutos įvedimo suskubo įsigyti būstą. Nekilnojamąjį turtą žmonės pirko ir manydami, jog būsto kainos įvedus eurą gali kilti. Be to, praėjusiais metais pirkėjai daugiau savo lėšų skyrė ir pilnai būsto apdailai bei gyvenimo jame kokybei“, – situaciją komentuoja Martynas Žibūda, „Eika“ plėtros direktorius.
   
  Dažniausiai skolinasi ekonominės klasės, rečiausiai – prestižinės klasės butų pirkėjai
   
  „Eika“ duomenimis, šiuo metu dažniausiai paskolą iš banko ima pirkėjai, kurie ketina įsigyti naują ekonominės klasės butą. Tokiuose projektuose iki 70 proc. butų nuperkama su banko paskola.
   
  „Ekonominės klasės būsto pirkėjai linkę kuo mažiau investuoti nuosavo kapitalo, todėl iš banko jie dažniausiai skolinasi maksimalią sumą. Taip pat jie dažnai ieško būsto su pilna apdaila, todėl savo pirkėjams teikiame tokio pobūdžio paslaugą. Klientas tiesiog išsirenka jo poreikius atitinkantį būstą, o mes jį įrengiame pagal individualius pageidavimus“, – pasakoja M. Žibūda.
   
  Vidutinės klasės būsto pirkėjai iš banko skolinasi rečiau negu ekonominės klasės. Minėtuose projektuose iki 50 proc. butų įsigyjama su banko paskola. Dažniau pirkėjai skolinasi tik dalį sumos, o patys investuoja, pavyzdžiui, 30 proc. būsto vertės. Taip pat dažniau būstą įsirengia nuosavomis lėšomis, jiems ne tokia aktuali ir pilna apdaila.
   
  Prestižinės klasės butų rinkoje pirkėjų, imančių banko paskolas, tėra 10–20 proc. Pirkdami brangiai kainuojantį būstą, kreditą jie ima tik nedidelei būsto daliai. Juos retai tenkina standartiniai apdailos sprendimai – jie siekia netradicinių, originalių idėjų būstui, todėl konsultuojasi su interjero dizaineriais.
   
  Apie įmonių grupę  „Eika“
  1992 m. įkurta bendrovė „Eika“ yra viena didžiausių nekilnojamojo turto plėtros ir statybos įmonių gupių Lietuvoje. Įmonių grupę sudaro: UAB „Eika“ – nekilnojamojo turto rinkos lyderė, vertinama už novatoriškumą, patikimumą bei atsakingumą; UAB „Eikos statyba“ – statybos bendrovė, sukaupusi didelę administracinių, visuomeninių, prekybos, pramonės bei gyvenamųjų namų statybos ir renovavimo patirtį.
   
  Daugiau informacijos:
  Vitalija Ročė
  Rinkodaros ir komunikacijos vadovė
  Tel. +370 698 56273
  El. p. vitalija@eika.lt
  www.eika.lt