• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Visuotinės įkurtuvės pasakų pievoje
  Po trejus metus trukusių statybų, kurios pasibaigė šią vasarą, sostinės Santariškių gyvenvietės naujakuriai sulaukė įkurtuvių šventės, kurią rugsėjo 23 d. surengs nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Eika" ir „Hanner".
   
  Organizatoriai tikisi, kad šventė paskatins susipažinti ne tik artimiausius kaimynus, gyvenančius 25 butus teturinčiose laiptinėse, bet ir su vėliausiai čia įsikūrusiais žmonėmis. Todėl šventės programa skirta visų amžiaus kategorijų gyventojams: patiems mažiausiems Džanio Rodario pasakas pasakos „Teatriuko" aktoriai, paaugliams koncertuos jaunimo grupė „Bekešo vilkai", o vyriausiems šventės dalyviams skiriamas kinas po atviru dangumi – VŠĮ „Meno avilys" rodys klasikinį Etorės Scola filmą „Balius".
   
  Priešais Santariškių gyvenvietę plytinčioje pievoje Lietuvos mušamųjų instrumentų virtuozas Gediminas Laurinavičius su grupe „Drum party" tikisi kartu su šventės dalyviais sukurti vieningą aštuoniasdešimties būgnų ritmą. Likusieji galės dalyvauti nuotaikingame „Pomidorų mūšyje", šokinėti „klasėmis" arba raičiotis po pievą permatomuose kamuoliuose.
   
  „Gyvenvietės idėja buvo naujos lietuviškos bendruomenės sukūrimas, kurioje kaimynas pažįsta kaimyną. Penkerius metus apie tai galvojau, važinėdamas po Skandinaviją ir analizuodamas architektūros modelius. Šiandien žinau, kad sumanymas pavyko", — sako Robertas Dargis, UAB Eika direktorius.
   
  Renginio pavadinimas „Pasakų pieva" taip pat ne atsitiktinis – 725 butų gyventojai – skirtingos asmenybės, turintys savitus skonius ir prioritetus, todėl rengėjai galvojo apie demokratišką vyksmą, kuris skirtingose pievos vietose galėtų vykti vienu metu. O kad laikas neprailgtų, į Santariškių gyvenvietę atriedės ir 18 m. ilgio griliaus traukinukas – organizatoriai pasirūpins anglimis, o šventės dalyviai patys atsineš kepsnių.
   
  „Mums svarbu, kaip sekasi mūsų klientams – ne tik būsto pirkimo metu, bet ir jau gyvenant jame. Šis renginys – graži bendravimo tąsa. Esu tikras, kad tokios šventės taps tradicija", — sako Vladas Kojala, AB „Hanner" generalinis direktorius.
   
  Gyventojų pasakojimu, šiame kvartale gyvena jauna ir „kostiumuota" karta, ambicingi ir nuolat skubantys žmonės. Nors ir linkę padėti vieni kitiems, Santariškių gyventojai kol kas nesiburia į bendrijas. Kasdieniškas problemas jie aptaria savo pačių įkurtame nuomonių forume.
   
  „Nors esi mieste, atrodo, kad gyveni pajūryje. Smagu dar ir todėl, kad dauguma kaimynų – jauni maksimalistai, kuriems apie trisdešimt, tad sparnų dar neaplaužė gyvenimo audros", — sako Olesia Ščerba, 27 metų UAB „Modux" komercijos direktorė.
   
  Olesia su draugu Aurimu į Santariškių gyvenvietę atsikraustė prieš metus ir todėl jaučiasi tikra „relaksinio kvartalo", kaip ji vadina savo namus, senbuve. Jai patinka sutvarkyta aplinka – pasodintos gėlės, nuolat pakerpama žolytė, nors už šias paslaugas gyventojai moka patys.
   
  „Spėsiu tik į šventės pabaigą, nes turiu lankyti nėščiųjų kursus", — sako taip pat skubanti 25 metų Irena Gaidukevičė, dirbanti buhaltere UAB „Stenderis". Ji į gyvenvietę atsikraustė vos prieš mėnesį ir tik dabar baigia įsirengti butą, kuriame vis dar trūksta „svetainės baldų".