• Titulinis
 • Grupės naujienos
 • Architektūriniame ,,SPA Vilnius Anykščiai“ viešbučio ir SPA plėtros konkurse išrinktas nugalėtojas

  ,,SPA Vilnius Anykščiai“ paskelbtame viešbučio ir SPA centro plėtros architektūriniame konkurse nugalėtoju išrinktas darbas nr. 715612, kurį kūrė architektų kolektyvas – Povilas Čepaitis, Mindaugas Šutėnas ir Berta Meironaitė. Konkursui iš viso buvo pateiktos trys architektūrinės idėjos, kurias vertino kompetentinga komisija. 

  Komisijos vertinimu, nugalėtojų darbas pasižymėjo logiškais ir optimaliais funkciniais sprendimais – išvengta begalinių koridorių, SPA ir restoranas yra lengvai pasiekiami, o  konferencijų centro vieta parinkta sėkmingiausiai iš visų pasiūlytų idėjų.

  Taip pat buvo įvertinta ir tai, kad pastatų kompleksas sklype užima nedaug vietos, lieka galimybė dar vienam plėtros etapui. Komisija pažymėjo, kad architektai pasielgė labai teisingai suskaidydami viešbučio dalį į atskirus, nedidelius tūrius ir SPA dalį integravo pirmame aukšte po gyvenamaisiais kambariais. Be to architektai puikiai išsprendė recepcijos erdvę, labai sėkmingai sujungiant visas keturias (SPA, viešbutis, konferencijų centras ir restoranas) komplekso funkcijas.

  Konkurse taip pat dalyvavo „Aketuri architektai“ bei „Design-Cell Architecture“. Su konkurso darbais galima susipažinti čia.

  Primename, kad konkurso tikslas buvo išplečiamam viešbučiui ir SPA rasti geriausią architektūrinį sprendimą bei tinkamiausią vietą sklype. Pastatas turės atitikti sklypui galiojančius reglamentus bei derėti prie esamos aplinkos ir Anykščių šilelio kraštovaizdžio.

  Konkursą organizavo UAB „Eika“, jis buvo rengiamas pagal architektūros konkursų rengimo tvarką, numatytą Lietuvos architektų sąjungos Architektūros konkursų organizavimo nuostatuose (patvirtinta Lietuvos architektų sąjungos Tarybos 2019-02-20 d. sprendimu), Lietuvos architektų rūmų Laikinuosiuose architektūrinių konkursų organizavimo nuostatuose (patvirtinta Lietuvos architektų rūmų 2018-04-13 d., Nr. T18/01).