Apie projektą

Gyvenvietė sostinėje, Tuskulėnų gatvėje, supinta iš septynių daugiabučių, ypatingoje, duona kvepiančioje Vilniaus vietoje. 130 metų šeimomis besirūpinusi seniausia duonos kepykla užleido vietą naujai, jaukių namų tradicijai. Projekte NAMŲ PYNĖS per kelis projekto vystymo metus įsikūrė apie 400 šeimų.

Privalumai

Vieta ir susisiekimas

Gyventojai kasdien išeina į duonos kepiniais kvepiančią gatvę. Tuskulėnų gatvės senųjų gyventojų prisiminimuose gyvenvietės teritorija neatsiejama nuo malonaus kepamų duonos gaminių aromato, kuris sklisdavo visame rajone. Šalia gyvenvietės yra įsikūrusi atsinaujinusi duonos gaminių parduotuvė, kurioje kasdien galima įsigyti mėgstamos duonos ar bandelių pusryčiams. Projektas NAMŲ PYNĖS yra itin patogioje Vilniaus vietoje, kurioje susipynę objektai, svarbūs kiekvienam šeimos nariui. Vos per 5 minutes pėsčiomis galima pasiekti Vilniaus Tuskulėnų gimnaziją, o per 10 minučių - vaikų darželį. Taupydami laiką gyventojai gali patogiai apsipirkti šalia esančiame prekybos centre MAXIMA, pėsčiomis nueiti į netoliese šurmuliuojantį Kalvarijų turgų, siūlantį gausų šviežių vaisių ir daržovių pasirinkimą.

Žaliuojantis kiemas

Išėję iš namų, gyventojai iš karto patenka į žaliuojantį kiemą, kuriame norisi prisėsti ir pasimėgauti ramybe ar pasimankštinti ant lauko treniruoklių. Gyvenvietėje yra nedidelė antžeminė automobilių stovėjimo aikštelė, tuo tarpu likusios vietos yra įrengtos požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Čia gyvenantys džiaugiasi žaliuojančiu kiemu be automobilių ir saugia aplinka vaikų laisvalaikiui.

Saugumas

Gyventojai užtikrinti, jog jų namai yra saugūs. NAMŲ PYNIŲ namai yra suformavę jaukius vidinius kiemelius, tai gyventojams suteikia privatumo. Gyvenvietės teritorija aptverta ir apšviesta, todėl gyventojai yra tikri, jog čia lankosi tik Jų kaimynai, o namai yra saugūs. Įvažiavimai į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę yra apsaugoti užkardu.

Kokybė

Gyventojai grįžta į patogius ir šiltus namus. Projekte NAMŲ PYNĖS yra šeimos poreikius atitinkantys būstai – pirmajame projekto etape pastatytuose devynių aukštų namuose AGUONA ir SAULĖGRĄŽA buvo suprojektuoti 138 patogaus išplanavimo 1-4 kambarių butai su balkonais ar erdviomis terasomis. Po namais įrengti nedideli sandėliukai. NAMŲ PYNIŲ namai pastatyti iš naujos kartos surenkamo gelžbetonio sieninių plokščių, kurios ne tik užtikrina puikią šilumos ir garso izoliaciją, bet ir yra atsparios mechaniniams pažeidimams. Šilumą namuose užtikrina A klasę atitinkantys sandarūs plastikiniai langai, o gaivus oras patenka per A klasės reikalavimus atitinkančią vėdinimo sistemą.

NAMŲ PYNĖS